Z obozu rywala: Zagłębie Lubin. Gorące krzesło w Lubinie

Pionek  -  28 października 2018 11:00
0
2025

Odejście Stokowca z Zagłębia miało być impulsem do dalszego rozwoju klubu. Zmiana szkoleniowca, zmiana systemu gry, zmiana wizji pierwszego zespołu. Z jednej z najlepszych akademii w Polsce w pierwszym składzie Zagłębia gra może dwóch zawodników i to też nieregularnie. Czy to dobrze? Sami sobie odpowiedzcie. Mariusz Lewandowski był wybitnym piłkarzem, zapisał się w historii Polskiej piłki jako zawodnik nieustępliwy, twardy i bardzo ambicjonalny, w każdym klubie, w którym grał, był ceniony i chwalony. Jednak „trenerski chleb” wcale nie jest łatwy i tu za osiągnięcia jako zawodnik już niewiele znaczą. W tym momencie stołek trenera jest bardzo gorący, cały czas spekuluje się nad końcem krótkiej misji Lewandowskiego w Lubinie.  

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Cała linia ataku, mimo że nie zdobywają ostatnio wielu goli, to wykonawców do tego mają, poza tym nasza obrona bardziej w tym sezonie przypomina durszlak niż solidną ścianę. Ponadto Lubinianie mają Filipa Starzyńskiego, popularny Figo może sobie chodzić przez 90 minut po boisku, ale jak już ma piłkę przy nodze, to może dograć idealnie do partnera na czystą sytuację strzelecką albo samemu uderzyć bardzo dobrze w kierunku bramki. 

Byli zawodnicy:

W kadrze Zagłębia znajduje się tylko jeden zawodnik z przeszłością w Górniku. Tylko jeden, bo w przeszłości Zagłębie miało ich kilku Robert Jeż, Adam Banaś to tylko niektórzy z nich. Dziś piłkarzem Zagłębia jest Bartek „człowiek ściana” Kopacz, zawodnik niezwykle ważny dla nas w sezonie pierwszoligowym, który zostawił sporo zdrowia na boisku i zawsze walczył z zaangażowaniem o wynik. Ile byśmy dali, żeby ponownie ten zawodnik grał z koszulką Trójkolorowych.

 Lotto Ekstraklasa:

10 kolejka: Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin  0:2 (Drygas, Majewski)
11 kolejka: Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 3:1 (Jankowski x2, Nalepa – Balic)
12 kolejka: Zagłębie Lubin – Wisła Płock 3:3 (Bohar, Starzyński, Pawłowski – Ricardinho x2, Łukowski)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2018/19 „Miedziowi” zdobyli 17 pkt i zajmują 9. miejsce w tabeli
– Bilans rywali to 5 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażki
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Lubina padł wynik 0:2 dla Zabrzan (Sezon 2017/18)
– Bilans obu drużyn kształtuje się następująco: 57 spotkań, 15 zwycięstw Zagłębia, 24 remisy, 18 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 77-84 na korzyść zabrzan
– W kadrze Zagłębia z powodu kontuzji nie zagra Czerwiński, Mazek i Mares
– Zagrożeni z powodu kartek to Tosik, Matuszczyk Sirotov
– Zagłębie Lubin gra w Ekstraklasie od sezonu 2015/2016
– Właścicielem klubu aktualnie jest KGHM Polska Miedź S.A.
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w sezonie 2010/2011 roku w ramach rozgrywek Ekstraklasy wynik: 5:1

Trener Zagłębia Lubin przed meczem z Górnikiem:

Źródło: Roosevelta81.pl/zaglebie.com
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments