Z obozu rywala: Wszyscy w klubie wiedzą, że gramy o utrzymanie

Kris  -  25 kwietnia 2019 14:43
0
1674

Przed nami kolejne spotkanie Górnika w Lotto Ekstraklasie. Nasz rywal – Śląsk Wrocław jest nam dobrze znany, ponieważ zaledwie dwie kolejki wcześniej mieliśmy okazję z sobą rywalizować. Wtedy Zabrzanie wywieźli z Dolnego Śląska trzy punkty. Mamy nadzieję, że scenariusz się powtórzy również tym razem.

W zespole z Wrocławia z pewnością brakuje powodów do zadowolenia. Śląsk obecnie notuje passę trzech porażek z rzędu, co sprawia, że znajduje się tuż nad strefą spadkową, mając zaledwie dwa punkty przewagi nad Arką. Ponadto, od czterech spotkań żaden z Wrocławian nie pokonał bramkarza rywali. Są zmartwienia, obawy, jednak nie ma się, co dziwić. Czwartkowy mecz jest arcyważny dla Śląska. Wiedząc, że wyniki w pozostałych pojedynkach mogą być różne, drużyna z Wrocławia musi za wszelką cenę punktować, a najlepiej zdobyć całą stawkę. Górnik dwa tygodnie temu pojawił się na Dolnym Śląsku i mimo, że nie rozgrywał stylowo niesamowitych zawodów, to dzięki trafieniu Jimeneza wywiózł do Zabrza trzy „oczka”. Psychologicznie aspekt ten ma ogromne znaczenie, jednak w piłce nożnej trzeba to jeszcze udowodnić na boisku.

Przyglądając się drużynie Śląska musimy wskazać tych samych zawodników, co ostatnio. Mimo, że Wrocławianie mają problemy z zdobywaniem bramek w ostatnim czasie, z pewnością nie możemy ich zlekceważyć. Dwa tygodnie temu na murawie wyróżniał się Michał Chrapek. Jednakże, tym razem musi on pauzować za kartki i nie zobaczymy go na boisku. Dalej, z pewnością należy wspomnieć o Marcinie Robaku mającym na swoim koncie 13 trafień w sezonie. Nie sposób też zapomnieć o piłkarzach z drugiej linii, jak Krzysztof Mączyński, Irańczyk Ahmadzadeh czy Jakub Łabojko. Górnik wie, jak zwyciężyć w czwartek w Wrocławiu i wierzymy, że po raz kolejny to udowodni. Waga meczu jest duża, ponieważ w przypadku zdobycia kompletu punktów, Zabrzanie zbudują skuteczną przewagę nad dolną strefą tabeli, w tym także nad Śląskiem.

Zespół z Wrocławia jest w trudnym położeniu i doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Na konferencji prasowej, jak podaje slasknet.com, trener, Vitezslav Lavička, skomentował najbliższy czas: – Jestem w pełni skoncentrowany na najbliższym meczu oraz na czekających nas kolejnych spotkaniach. Wszyscy w klubie wiedzą, że gramy o utrzymanie, że to trudna sytuacja. Wiemy, że kibice są zdenerwowani, mocno zaniepokojeni. Mamy nadzieję, że dadzą nam wsparcie i pomogą wygrywać.

Śląsk Wrocław
Rok założenia: 1947                                                                                                  Barwy: zielono – biało – czerwono
Adres: al. Śląska 1, 45-105 Wrocław
Stadion: Stadion Miejski, pojemność: 45 105.

Miejsce w tabeli po ostatniej kolejce: – 14, 31 pkt. 8z – 7r – 16p, br. 35 – 39.

Trzy ostatnie spotkania Śląska:
– Korona Kielce – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
– Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
– Wisła Płock – Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Śląskowi w Ekstraklasie:
– Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 0:1 – Jimenez
– Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 2:2 – Jimenez, Cotra – samobójcza
– Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:1 – Koj, Angulo nie wykorzystał karnego w 87. minucie

Źródło: Roosevelta81.pl/slasknet.com/ekstraklasa.org
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments