Z obozu rywala: Wisła Płock. Zagadkowy start

Pionek  -  9 lutego 2018 14:12
0
1930

Wraca! Nareszcie wraca Ekstraklasa, kibice w całej Polsce czekali na ten moment, jak na zbawienie. W Płocku z powrotu ligi cieszą się bardzo, choć nie czekają na mecz z Górnikiem, dlatego, że drużyna Jerzego Brzęczka jest spisywana na straty. „Nafciarze” rozgrywają całkiem dobry sezon, zajmują obecnie 9. miejsce w lidze i do Górnika tracą tylko 6 pkt. 

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Prócz „niekwestionowanej gwiazdy” zespołu z Mazowsza Dominika Furmana, na pewno uwagę naszych zawodników powinni zwrócić napastnicy. Jose Kante, który w Zabrzu nie potrafił trafić do pustej bramki, a co więcej wtedy nie potrafiłby trafić w stodołę z 2 metrów. W Płocku w tym sezonie strzelił 2 bramki, drugi z napastników Kamil Biliński to nieobliczalny chłopak, potrafi huknąć z dystansu, nie boi się walki bark w bark, ale też potrafi zmarnować wiele setek, w tym sezonie 3 trafienia na koncie. W składzie jest Varela, który jest najlepszym strzelcem zespołu z Mazowsza, 6 bramek na koncie.

W kadrze Wisły Płock jest obecnie 3 zawodników z przeszłością w Górniku, to:

Seweryn Kiełpin, bramkarz Wisły, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorskich drużynach Górnika, nigdy nie ukrywał swojej wielkiej sympatii do zabrzańskiego klubu. Adam Dźwigała, który został wypożyczony do Zabrza na jeden sezon z Lechii Gdańsk w sezonie 2015/16 wystąpił w zaledwie 8 spotkaniach. Na koniec wspominany wcześniej Jose Kante, zawodnik, który siał zamieszanie w blokach obronnych przeciwników, potrafił się świetnie urwać i dryblować, ale gdy zostało tylko przymierzyć i cieszyć się z bramki, on wolał strzelać Panu Bogu w okno powodując rozpacz kibiców.

Lotto Ekstraklasa

19 kolejka: Wisła Kraków – Wisła Płock 0:1 (Szymański)
20 kolejka: Wisła Płock – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (Merebashvili, Szymański – Kolev, Danek)
21 kolejka: Legia Warszawa – Wisła Płock 0:2 (Varela, Czerwiński(s))

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2017/18 „Nafciarze” zdobyli 30 pkt.,
– Bilans rywali to 9 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek.
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Płock padł wynik 4:0 (Sezon 2017/18).  
– Bilans meczów kształtuje się następująco: 21 spotkań, 5 zwycięstw “Nafciarzy”, 8 remisów, 8 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 30-17 na korzyść zabrzan.
– W meczu z Górnikiem szansę debiutu dostanie m.in. Oskar Zawada.
– Zagrożeni z powodu kartek są: Kante, Łasicki, Stępiński, Reca.
– Wisła Płock gra w Ekstraklasie drugi sezon po powrocie do elity, poprzednio spadli z sezonie 2006/07.
– Właścicielem klubu aktualnie jest miasto Płock,
– Najwyższa wygrana Górnika nad Wisłą miała miejsce w sezonie 2005/06 oraz 2017/18. Wynik 4:0. 

Wypowiedź:

Adam Dźwigała (zawodnik Wisły Płock) – W Zabrzu byłem dosyć krótko, chyba dokładnie cztery miesiące, ale ten czas wspominam dobrze. Górnik to klub z ogromną
tradycją i  mam do niego pewien sentyment, bo mój tata długo tam grał i był pierwszym kapitanem nie pochodzącym ze Śląska. Na pewno coś wyciągnąłem z tego klubu i życzę im jak najlepiej, ale dopiero od następnej kolejki.

Jose Kante (zawodnik Wisły Płock) – Kiedy grasz przeciwko swojej byłej drużynie, jest to dla ciebie zawsze moment wyjątkowy. Chcę zagrać od pierwszej minuty. Porażka w Zabrzu była dla nas bardzo bolesna. Był to chyba najcięższy moment w dotychczasowym sezonie. Jesteśmy głodni rewanżu i czekamy z niecierpliwością na piątkowe spotkanie. Chcemy też pokazać, że okres przygotowawczy został przez nas przepracowany należycie.

Źródło: Roosevelta81.pl/wisla-plock.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments