Z obozu rywala. Wisła Kraków. Do Zabrza przyjeżdża Wisła Kraków. W jakiej wersji?

Kaszpir  -  20 listopada 2015 12:49
0
706

kosznik_Wisła_Górnik_1516Pierwszy mecz rundy rewanżowej Górnik rozegra na własnym boisku z Wisłą. W pierwszym meczu w Krakowie padł wynik remisowy 1:1. Potem z każdą kolejką Górnik „umacniał” się w dolnych rejonach tabeli, natomiast nasz najbliższy rywal piął się stopniowo w górę.

Aktualnie”Biała Gwiazda” zajmuje w lidze szóstą pozycję, była niepokonana przez siedem pierwszych spotkań. W grze Wisły widać styl preferowany przez trenera Moskala, polegający na szybkiej wymianie wielu podań. Ciężar gry ofensywnej rozłożony jest na wielu zawodników o czym świadczy choćby fakt, że tercet Paweł Brożek, Boguski i Guerrier (nie zagra w Zabrzu) strzelili solidarnie po pięć bramek. Najwięcej asyst ma obrońca Łukasz Burliga, a są jeszcze Jović i Jankowski, świetnie grą kieruje Krzysztof Mączyński wraz z Popovićem.

Z kolei w obronie dowodzi prawdziwa ostoja Arkadiusz Głowacki, trzeba też podkreślić pewną i równą  postawę w bramce Radosława Cierzniaka. Można powiedzieć o Wiśle, że występuje w dwóch wersjach: w pierwszej potrafią zaaplikować rywalowi sporo bramek, natomiast w drugiej nie strzelają ich wcale. Oby w piątek Wiślakom przydarzył się ten drugi scenariusz.

Przybyli:Radosław Cierzniak(Dundee United FC),Tomasz Cywka(Blackpool FC),Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe),Denis Popovič(Olimpia Grudziądz), Rafael Crivellaro(Ajman Club).

Ubyli:Jean Barrientos(Racing Club de Montevideo), Gerard Bieszczad(Bytovia Bytów),Dariusz Dudka(Lech Poznań), Łukasz Garguła(Miedź Legnica), Mariusz Stępiński(Ruch Chorzów), Semir Štilić(APÓEL Nikozja),Ostoja Stjepanović(Belgrad).

Jednym z symboli dawnej Wisły na pewno jest grający obecnie w Zabrzu Radosław Sobolewski, natomiast Krzysztof Mączyński przez kilka sezonów z powodzeniem reprezentował barwy Górnika

Zabrzanie w Krakowie:  sezon/y   mecze    gole

Radosław Sobolewski          2005-13    186      (14)

Krakowianie w Zabrzu:

Krzysztof Mączyński                2011-13    73        (2)

Statystyki:

– W ostatniej kolejce Wisła wygrała z Zagłębiem 3:1
– Po 15. kolejkach ekstraklasy „Biała Gwiazda” ma na swoim koncie 22. punkty.
– Bilans Krakowian na wyjazdach w tym sezonie to: 3. zwycięstwa, 3. remisy, 2.porażki: bramki: 16- 7
– najlepsi strzelcy to Paweł Brożek, Rafał Boguski, Wilde-Donald Guerrier wszyscy zdobyli po 5. goli
– najstarszym zawodnikiem Wisły jest Arkadiusz Głowacki ur. 13.03.1979 r.

Wypowiedzi:

Kazimierz Moskal(trener Wisły):  Fajnie jest udawać się na przerwę po wygranym meczu. Byłbym szczęśliwy, gdybyśmy po tej przerwie również  zwycięstwem weszli w tę część sezonu. Zdaję sobie sprawę, że czeka nas bardzo trudny mecz na początku rundy rewanżowej. Górnik jest w ciężkiej sytuacji i sądzę, że to ostatni dzwonek, aby zaczęli punktować. To są trudne mecze i właśnie takiego spotkania się spodziewamy, biorąc pod uwagę sposób gry drużyn prowadzonych przez trenera Ojrzyńskiego. Myślę, że czeka nas twarda walka, ale jestem przekonany, iż stać nas na to, aby podjąć rękawice i nie odstawiać nogi. Naszym atutem są przede wszystkim umiejętności całego zespołu

Spotkanie z Zagłębiem nam nie wyszło, ale trzeba docenić to, że grając słabiej potrafiliśmy wygrać i strzelić trzy bramki.. Z mojej strony nie było jednak lęku, wywracania pracy do góry nogami czy szukania w panice innych rozwiązań. Chcemy grać tak, jak potrafimy, kontrolować wydarzenia na boisku i stwarzać sobie sytuacje

Po pierwszej kolejce nikt nie zakładał , że to właśnie Górnik będzie zajmował ostatnie miejsce. Tak czasami bywa w piłce, że jedno, drugie czy trzecie nieudane spotkanie powoduje utratę pewności siebie i ciężko jest złapać rytm. Dla mnie jest to zaskoczenie, bo trzeba przyznać, że zabrzanie mają duże doświadczenie i umiejętności. Moim zdaniem nie zasługują na to, aby to miejsce zajmować. Wszystkiego można się spodziewać, ale absolutnie nie należy niczego lekceważyć, bo to jest piłka, sport i wiele portu trzeba wylać, aby sytuacje odwrócić.

Maciej Sadlok(obrońca Wisły): Staram się raczej normalnie podchodzić to takich meczów,  jak do innych spotkań. Mieszkam w Chorzowie i ludzie stamtąd wiedzą, że teraz gramy z Górnikiem. Trzymają więc mocno kciuki za Wisłę, aby wygrała, bo to jest cel numer jeden. W Chorzowie już trochę czasu jestem, więc wiem, że ludzie biorą Derby Śląska mocno pod uwagę. Derby Krakowa i Śląska są ostre. W tamtych grałem częściej, ale w krakowskich atmosfera jest mocniejsza. Może z racji tego, że blisko siebie w jednym mieście mieszczą się dwa kluby. Na Śląsku jest jednak pewna odległość.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa/Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments