Z obozu rywala: Wisła Kraków. „Chcielibyśmy tym meczem zachęcić kibiców do przyjścia na stadion”

Luq  -  17 lipca 2015 10:51
0
852

Skrzypczak_wisla_1415
„Biała Gwiazda” to będzie mocno odmieniony zespół w porównaniu do tego z poprzedniego sezonu. – Wiemy, że w Górniku zaszło parę zmian, ale generalnie ci podstawowi zawodnicy, którzy stanowili o jego sile, wciąż w tym zespole są – powiedział Kazimierz Moskal, trener Wisły Kraków.

W drużynie Białej Gwiazdy doszło do kilku roszad kadrowych. Odeszli m.in. Semir Stilic i Dariusz Dudka, w ich miejsce pojawili się za to Radosław Cierzniak, Tomasz Cywka, Rafael Crivellaro, Denis Popović, czy dobrze nam znany, Krzysztof Mączyński.

TRANSFERY:
Przyszli: Tomasz Cywka (Blackpool – Anglia), Krzysztof Mączyński (GZ Renhe – Chiny), Rafael Crivellaro (Ajman Club – Zjednoczone Emiraty Arabskie), Radosław Cierzniak (Dundee United – Szkocja), Denis Popovic (Olimpia Grudziądz 1 liga).
Odeszli: Semir Stilic (APOEL Nikozja – Cypr), Łukasz Garguła (Miedź Legnica), Dariusz Dudka (Lech Poznań), Mariusz Stępiński (Nurnberg – Niemcy), Jean Barrientos, Ostoja Sjepanovic (szukają klubu)

SPARINGI:
MFK Koszyce – Wisła Kraków 1:0
Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (Jankowski)
Wisła Kraków – MFK Karwina 2:0 (Boguski, Jankowski)
Wisła Kraków – Banik Ostrava 3:0 (Sadlok, Brożek 2)

STATYSTYKI:
– w poprzednim sezonie Wisła zgromadziła 43pkt (28 po podziale) i zajęła szósta lokatę wyprzedzając o 2pkt „Trójkolorowych”
– złożyło się na to 12 zwycięstw, 13 remisów i 12 porażek przy 56 golach zdobytych i 48 straconych
– przy Reymonta bilans to 7-6-5 a gole 26-22
– w piątkowym meczu nie wystąpią Sarki i Guerrier
– „Biała Gwiazda”, podobnie jak Górnik przystąpi do rozgrywek z ujemnym 1 pkt

WYPOWIEDZI:

Kazimierz Moskal (trener Wisły)Oczekiwania zawsze są takie same, chcemy grać o trzy punkty. Wiadomo, że to pierwszy mecz, pojawia się niepewność, ale oczekujemy przede wszystkim dobrej gry. Chcielibyśmy tym meczem zachęcić kibiców do przyjścia na stadion i chcemy, aby uwierzyli w to, że możemy dobrze grać. Myślę, że sytuacja jest dobra; oczywiście nie mogę skorzystać z zawodników, którzy mają urazy. To dwóch bramkarzy i Sarki. Nie ma z nami także Guerriera, który walczy w Golden Cup. Kiedy wróci? Ustalenia są takie, że ma dwa dni na powrót do Krakowa po ostatnim meczu. Pozostali zawodnicy są do mojej dyspozycji, wszyscy trenowali. W drugiej linii mamy taki potencjał, że niekoniecznie jeden zawodnik musi zastąpić Semira. Chciałbym, żeby Semir u nas został, ale sądzę, że poradzimy sobie. Mamy Mączyńskiego, Popovicia, Crivellaro, Urygę, Boguskiego czy Jankowskiego, ta zmiana może przynieść nam korzyść. Wiemy, że w Górniku zaszło parę zmian, ale generalnie ci podstawowi zawodnicy, którzy stanowili o jego sile, wciąż w tym zespole są. Mam na myśli Madeja, Sobolewskiego, Gergela czy Grendela. Dla nich to też jest nowy sezon, nowe wyzwania i niepewność, jak będą się prezentować. Życie niesie ze sobą zmiany, to jest nieuniknione

Krzysztof Mączyński (pomocnik Wisły)Kontakt z zawodnikami Górnika mam do dnia dzisiejszego, jest to zespół, któremu bardzo dużo zawdzięczam, dzięki któremu wyjechałem za granicę do Chin i występuję w reprezentacji Polski. Dzisiaj gram jednak dla Wisły i żadnej taryfy ulgowej nie będzie. Na boisku zapomina się o wszystkim, a po meczu można się spotkać i porozmawiać. Rafał Kosznik, Łukasz Madej i Radek Sobolewski to trójka piłkarzy, z którą mam najbliższy kontakt. Zresztą, zawsze gdy pojawiam się w Zabrzu, to z każdym jestem w stanie porozmawiać praktycznie na każdy temat, jest to bardzo fajna grupa ludzi. Muszę też wymienić trenera Adama Nawałkę, oczywiście dziś mamy przyjemność pracować już w kadrze narodowej.

Tomasz Cywka (pomocnik Wisły)  Jak tylko wróciłem do Polski, to mówiłem, że będę z niecierpliwością czekał na pierwszy mecz. Już jutro będzie ten dzień, więc adrenalina daje o sobie znać. Wyjeżdżając do Anglii, nie przewidywałem, że spędzę tam aż osiem lat, więc faktycznie na ten debiut w Polsce musiałem trochę poczekać. Tremy jednak na pewno nie będzie. Znam Adama Dancha, z którym przez kilka sezonów byłem w Gwarku Zabrze. Gdy grałem właśnie w tej drużynie, naszym największym rywalem w Śląskiej Lidze Juniorów był zawsze Górnik i zawsze z nim rywalizowaliśmy o pierwsze miejsce.

Źródło: Roosevelta81.pl/wisla.krakow.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments