Z obozu rywala: Walczymy!

Kris  -  29 kwietnia 2019 10:55
0
2666

Już w poniedziałek czeka nas niezwykle ciekawy pojedynek. Zagłębie Sosnowiec po raz kolejny przyjedzie do Zabrza. Stawka spotkania nadal wysoka, ponieważ jest nią utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.

Zagłębie obecnie zajmuje ostatnią lokatę w lidze. Jednakże, nie można zarzucić Sosnowiczanom, że schowali broń i spokojnie czekają na spadek. Wręcz przeciwnie! Podopieczni Ivanauskasa walczą o każdy punkt i wiedzą, że póki piłka w grze wszystko może się stać. Motywacji dodaje fakt niedużej straty do bezpiecznych pozycji w tabeli, które są w zasięgu ręki. Zagłębie mając w pewnym momencie postawiony „na sobie krzyżyk” udowadnia, że to jeszcze nie koniec. Kluczem jest nie zlekceważenie rywala.

Sosnowiczanie mają w swoim zespole kilku naprawdę ciekawych piłkarzy. Napędem i siłą Zagłębia jest z pewnością Szymon Pawłowski. Polski pomocnik to walczak na boisku, który wyróżnia się w każdym spotkaniu oraz potrafi zaskoczyć defensywę. Oczywiście, nie sposób nie wspomnieć o Żarko Udovicziću. Serb to prawdziwy mistrz decydujących podań. W Ekstraklasie ma na swoim koncie 10 asyst, co daje jeden z najlepszych wyników, a uderzyć również potrafi, co doskonale pamiętamy. Ponadto, całokształt uzupełnia: Mateusz Możdżeń, Vamara Sanogo czy Olaf Nowak.

Zagłębie mimo, że ostatnio przegrywało po pierwszej połowie meczu, to potrafiło się podnieść z kolan i wyrwać komplet punktów. Poniedziałkowy pojedynek jest arcyważny, ponieważ wygrana Górnika daje mu przewagę 12 „oczek”, co oznacza, że nie może już zostać wyprzedzony w tabeli przez Sosnowiczan, a sytuacja Zagłębia staje się jeszcze bardziej krytyczna. Szymon Pawłowski po ostatnim spotkaniu powiedział dla zaglebie.eu mocne słowa, które zapowiadają grę tylko o jedno, czyli zwycięstwo: – Wiadomo, że patrzymy w tabelę, ale jak my nie będziemy wygrywać to nic nam to nie da. Walczymy o to, żeby to od nas zależało, czy się utrzymamy czy nie.

Zagłębie Sosnowiec
Rok założenia: 1906                                                                                                  Barwy: czerwono – zielono – białe
Adres: ul. Kresowa 1, 41-200 Sosnowiec
Stadion: Stadion Ludowy, pojemność: 7 500.

Miejsce w tabeli po ostatniej kolejce: – 16, 28 pkt. 7z – 7r – 18p, br. 45 – 66.

Trzy ostatnie spotkania Zagłębia w Ekstraklasie:
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 2:1 (0:1)
– Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 2:2 (2:1)
– Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock 1:3 (1:2)

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Zagłębiu Sosnowiec:
– Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 2:1 – Gvilia, Angulo (Ekstraklasa)
– Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 1:1 – Angulo (Ekstraklasa)
– Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 1:2 – Łukasz Wolsztyński (I liga)

Źródło: Roosevelta81.pl/zaglebie.eu
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments