Z obozu rywala: Termalica Bruk-Bet Nieciecza. „Górnik mocno rozpędzony”

Kaszpir  -  12 grudnia 2015 15:11
0
913

druzyna2_termalica_gornik_1516

Co słychać w obozie rywala przed meczem z zabrzanami?: – Bardzo chciałbym pomóc, szczególnie w spotkaniu z Górnikiem Zabrze, w którym w przeszłości występowałem – powiedział były bramkarz „Trójkolorowych” Sebastian Nowak, który nie zagra w dzisiejszym meczu ze względu na kontuzję, jakiej nabawił się podczas treningu. Jego żuchwa jest złamana w trzech miejscach.

Termalica to ostatnia drużyna, z którą w tym roku zmierzy się Górnik Zabrze na własnym stadionie. W pierwszym meczu beniaminek udzielił lekcji pokory naszym zawodnikom gładko zwyciężając 3:0. Przypomnijmy, że był to pierwszy mecz pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego. Dla beniaminka rozpoczął się wtedy najlepszy okres w rundzie jesiennej, drużyna Piotra Mandrysza pięła się systematycznie w górę i po jedenastu kolejkach znalazła się na szóstym miejscu.

Od tamtej pory „Słonie” spisują się zdecydowanie słabiej. Mówi się, że beniaminek zawsze płynie na fali, jak widać dla Termaliki ta fala zaczęła opadać. Aktualnie drużyna z Małopolski zajmuje czternastą lokatę w tabeli, ma jeszcze jednak zaległy mecz z Jagiellonią. W zespole naszych najbliższych rywali należy wyróżnić najlepszego strzelca Dawida Plizgę, który dwa ze swoich trzech goli strzelił właśnie Górnikowi w pierwszym meczu. Dobrze spisuje się Bartłomiej Babiarz i Jakub Biskup (nie zagra z Górnikiem z powodu kontuzji), a najlepszym asystentem w drużynie gości jest Wojciech Kędziora. Pomoc to również Martin Juhar, Tomasz Foszmańczyk i dobry w odbiorach Dariusz Jarecki. Obrona Słowakami stoi, czyli Daliborem Plevą oraz groźnym w powietrzu Pavolem Stano. W bramce do tej pory pewniakiem był Sebastian Nowak, jednak doznał ciężkiej kontuzji podczas treningu i od dwóch spotkań zastępuje go Andrzej Witan. Trener Piotr Mandrysz potrafi dobrze motywować swoich zawodników, ale miejmy nadzieję , że tym razem nie na tyle, aby byli w stanie zdobyć jakieś punkty.

W zespołach mamy po dwóch piłkarzy którzy zakładali koszulki zarówno Górnika jak i Termaliki.

                                                  sezon/y       mecze    gole

Niecieczanie w Zabrzu:
Sebastian Nowak –               2008-11           (64)           (0)
Dawid Plizga –                        2014                (8)           (0)

Zabrzanie w Niecieczy
Grzegorz Kasprzik –              2013                 (4)           (0)
Bartosz Kopacz    –              2013-15            (41)           (1)

 

Przybyli: Pavol Stano (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Wojciech Kędziora (Piast Gliwice), Sebastian Ziajka (Zawisza Bydgoszcz), Bartłomiej Babiarz (Ruch Chorzów), Andrzej Witan (Zawisza Bydgoszcz), Michał Markowski (Chojniczanka Chojnice), Wołodymyr Kowal (Stomil Olsztyn), Dawid Abramowicz (Odra Opole), Martin Juhar (FC Vion Zlate Moravce)

Ubyli:  Mateusz Janeczko (Podbeskidzie), Jakub Czerwiński (Pogoń Szczecin), Wiktor Płaneta, Dawid Kamiński (Raków Częstochowa), Kamil Włodyka (Ruch Chorzów), Bartosz Kopacz (Górnik Zabrze), Peter Maslo (MFK Rużomberok), Adrian Paluchowski(Zagłębie Sosnowiec)

Statystyki:
– W ostatniej kolejce Termalica przegrała  z Zagłębiem 0:2
– Po 19. kolejkach ekstraklasy „Słonie” mają na swoim koncie 20. punktów.
– Bilans Niecieczan na boiskach rywali w tym sezonie to: 2. zwycięstwa, 2. remisy, 5. porażek: bramki: 6-14
– Najlepszym strzelcem jest Dawid Plizga który zdobył 3. gole
– Najstarszym zawodnikiem Termaliki jest Pavol Stano ur. 29.09.1977
– Najdroższym zawodnikiem grającym w Termaliki jest Martin Juhar  który jest wyceniany na ok. 1,7 mln euro

Wypowiedzi:
Sebastian Nowak (bramkarz Termaliki): Czuję się dużo lepiej. Pozostaje cierpliwie czekać. Mocno jednak wspieram kolegów. Bardzo chciałbym im pomóc, szczególnie w spotkaniu z Górnikiem Zabrze, w którym w przeszłości występowałem. Mam nadzieję, że przywiozą z jego stadionu dobry wynik. Punkty w końcówce sezonu są nam bardzo potrzebne.

Tomasz Foszmańczyk (pomocnik Termaliki):Znajdujemy się w bardzo ważnym punkcie sezonu. Nasza gra nie jest zła. Wyniki, które ostatnio zanotowaliśmy nie oznaczają, że mamy spuszczone głowy. Ciężko trenowaliśmy przez tydzień. Mamy nadzieję, że przyniesie to efekty w spotkaniu z Górnikiem, chociaż trzeba przyznać, że ostatnio jest mocno rozpędzony.

Martin Juhar (pomocnik Termaliki):  – Dla nas to bardzo ważne spotkanie. Wiemy jaka jest nasza sytuacja. Musimy z tego spotkania wrócić z punktami.

Źródło: Roosevelta81.pl/termalica.brukbet.com
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments