Z obozu rywala: Stomil Olsztyn. „Najlepiej będzie postawić wszystko na jedną szalę”

Pionek  -  13 maja 2017 12:40
0
2973

Stomil Olsztyn zajmuje aktualnie 13 miejsce w tabeli z dorobkiem 34 pkt. (-3 pkt. decyzja związku), grając zdecydowanie poniżej oczekiwań Stomilowcy mają bilans: 8 wygranych 13 remisów i 8 porażek. Przed sezonem zapowiadano, że Stomil ma wieść prym i rozsławić ponownie piłkę nożną na Warmii i Mazurach, niestety dla klubu rzeczywistość brutalnie zweryfikowała plany olsztynian. 

Aktualnie zespół z Warmii i Mazur prowadzi Adam Łopatko, który prowadzi zespół nieprzerwanie od 2014 roku. Będąc wcześniej tymczasowym trenerem w sezonie 2013/2014, a później asystentem Mirosława Jabłońskiego.

Olsztynianie w ostatniej kolejce ulegli Sandecji w Nowym Sączu 2:1 i trzeba przyznać, że pokazali się z bardzo dobrej strony przegrywając dość pechowo. Najgroźniejszym zawodnikiem Stomilu jest zdecydowanie Rafał Kujawa, który nie zagra z powodu urazu, znany m.in. z gry dla GieKSy. Wystąpił w 24 spotkaniach Nice 1 ligi strzelając 9 goli. Górnicy z obecnych zawodników powinni uważać na młodego Patryka Kuna, ten 22 latek bardzo dobrze spisuje się w drugiej linii zespołu z Olsztyna. 

Warto przypomnieć, że w zespole z Olsztyna obecnie gra Tomasz Zahorski, dobrze znany zawodnik kibicom Górnika. Niegdyś „International Level” według Leo Beenhakkera, w tym sezonie jednak zaliczył tylko 15 spotkań, większość wchodząc z ławki w końcówce meczu. W kadrze znajduje się także Tomasz Wełnicki, który miał epizod w Górniku.

W pierwszym meczu rozegranym przy Roosevelta padł wynik 2:0 dla Górnika Zabrze a katami Stomilu okazali się Wolniewicz i Angulo, więcej o tym spotkaniu przeczytacie tutaj. 

Transfery zimowe:

Przychodzą: David Moli (N – Nuneaton Town FC), Jakub Mosakowski (O – rezerwy), Jakub Piotrowski (P – Pogoń Szczecin), Adrian Serowiec (B – rezerwy), Paweł Wojowski (P – Arka Gdynia), Sebastian Szypulski (rezerwy)

Odchodzą: Bartosz Bartkowski (P – Huragan Morąg), Łukasz Suchocki (P – Sokół Ostróda), Rafał Śledź (N – Sokół Ostróda), Michał Trzeciakiewicz (P – ?)

Nice 1 liga

27 kolejka: GKS Tychy – Stomil Olsztyn 2:2 (Grzeszczyk, Tanzyna – Kun x2)
28 kolejka: Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce  1:1
 (Kun – Zjawiński)
29 kolejka: Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 2:1 
(Piszczek, Słaby – Szewczyk)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2016/17 zespół Stomilu zdobył 31. pkt. co daje im aktualnie 13 miejsce w tabeli
– Bilans rywali to 8 zwycięstw, 13 remisów i 8 porażek.
– Bilans u siebie: 7 zwycięstwa, 5 remisy i 2 porażek.
– Stosunek bramek: 42:37
– Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Rafał Kujawa, który zdobył 9 bramek.
– W meczu z Górnikiem nie zagrają Kujawa, W. Biedrzycki, Czarnecki .
– Zagrożeni nadmiarem żółtych kartoników są: I. Biedrzycki, Kun, Lech, Nishi, Piotrowski
– Statystyki pokazują, że w Olsztynie to Górnik będzie faworytem.
– W następnej kolejce Stomil zagra w delegacji z MKS Kluczbork.
– W ostatnim meczu z Górnikiem gracze z Olsztyna przegrali 2:0
– Do tej pory z Górnikiem Zabrze gracze Stomilu spotykali się 17 razy. Bilans: 7 razy zwyciężał Górnik, padło 6 remisów, 4 razy wyższość na boisku pokazali gracze Stomilu.

Rafał Kujawa (napastnik Stomilu): Cały zespół musi się zmobilizować ostro na mecz z Górnikiem, bo tak się składa, że końcówka sezonu może być naprawdę trudna. Górnik przejechał się ostatnio po Chojniczance, z Olimpią Grudziądz zawsze nam się grało trudno, w Kluczborku nam łatwo nie będzie, a nawet Bytovia też jest takim nieprzyjemnym rywalem. A na koniec przyjeżdżają do nas Wigry, które mogą jeszcze walczyć o Ekstraklasę. I tak sobie myślę, że zdecydowanie najlepiej będzie postawić wszystko na jedną szalę i wygrać w sobotę z Górnikiem.

Arkadiusz Czarnecki (obrońca Stomilu): Niby Górnik wygrał wysoko z Chojniczanką, ale nie ma co patrzeć na to, bo ta liga jest tak nieprzewidywalna, każdy z każdym może wygrać i nie ma co brać pod uwagę ostatniego wyniku. Trzeba przeanalizować rywala i sprawdzić jak grał w poprzednich meczach, ustawić się pod niego. Będziemy grać piłką u siebie i prowadzić grę. Nie ma się czego bać i mamy nadzieję, że wygramy i będzie nieco spokoju. Górnik to jest uznana marka w Polsce, także przyjadą kibice. Przy naszym dopingu bardzo się dobrze gra.

Adam Łopatko (trener Stomilu):Wiemy jak zespół z Zabrza strzela bramki. Górnik dysponuje bardzo dobrymi stałymi fragmentami gry, z czego strzelili dwie bramki i trzecią z kontynuacji gry po stałym fragmencie. Mecz im tak się ułożył, że mogli grać z kontry, czyli to, co lubią i potrafią

Źródło: Roosevelta81.pl/sport.wm.pl/stomil.olsztyn.pl/90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments