Z obozu rywala: Śląsk Wrocław. Zadziała efekt nowej miotły?

Pionek  -  24 lutego 2018 15:19
0
2940

Stało się to, co stać się miało. Sympatyczny Janek Urban, którego trzeba darzyć ogromnym szacunkiem ze względu na jego przeszłość w Górniku, został zwolniony z drużyny naszego najbliższego rywala – Śląska Wrocław. Wojskowy klub z Wrocławia historię co prawda ma bogatą, ale patrząc na atmosferę obecnie wokół klubu oraz na to, jacy zawodnicy do tej drużyny zostali sprowadzeni, można powiedzieć, że jest to klub upadający coraz niżej.

W ostatnich 4 sezonach aż trzykrotnie drużyna z Wrocławia meldowała się w grupie spadkowej. Obraz gry zespołu odmienić miał Jan Urban oraz głośne nazwiska sprowadzone do Wrocławia przed sezonem. Rzeczywistość okazała się inna, przepłaceni zawodnicy i upadające gwiazdy zostały, Urban jest na aucie.

Tadeusz Pawłowski, „nowy” trener Śląska Wrocław, a także legenda tego klubu, przyszedł w roli strażaka. W przeszłości rekordowo prowadził Śląsk przez 22 miesiące, teraz mówi, że chce pobić ten wynik, chociaż patrząc na średni staż zatrudnienia trenera w naszej lidze, to możliwość poprawienia dotychczasowego wyniku leżą poza możliwościami trenera Tadeusza.

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Piech i Robak, a także Pich! Najpierw duet napastników Śląska. Robaka przedstawiać nie trzeba, zawodnik wiekowy, ale wciąż świetny i bardzo groźny, najlepszy etap swojej kariery miał w Pogoni Szczecin i Piaście Gliwice. Arek Piech natomiast to zawodnik szczególnie nielubiany w Zabrzu, więc również i jego przybliżać dokładnie nie trzeba. Dość szybki, dobrze wyszkolony technicznie no i z przeszłością w Ruchu Chorzów, więc mecze z Górnikiem są dla niego szczególne. Robert Pich to ostatni as w rękawie Pawłowskiego, właśnie Słowak w ostatnich spotkaniach prezentuje się najlepiej spośród wszystkich zawodników Śląska i to na nim również może opierać się ofensywna gra Śląska w niedzielę.

Skład z ostatniego meczu w lidze:

Słowik – Pawelec, Celeban, Rieder, Lewandowski – Chrapek, Vacek, Pich, Riera, Kosecki – Bergier

W kadrze wrocławian dwóch graczy może pochwalić się przeszłością w Górniku, Jest Łukasz Madej – „Pan Piłkarz”, którego szczególnie dobrze będziemy pamiętać z zaangażowania na boisku oraz bramki w Wielkich Derbach Śląskich w Chorzowie wraz ze specyficzną cieszynką. Swój epizod w Zabrzu miał również Mariusz Pawelec. W “Trójkolorowych” barwach grał w sezonie 2007/08.

Lotto Ekstraklasa

21 kolejka: Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 1:0 (Piech)
22 kolejka: Cracovia – Śląsk Wrocław 2:1 (Covilo, Rakels – Pich)
23 kolejka: Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 4:1 (Hamalainen x3, Niezgoda – Pich)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2017/18 „Wojskowi” zdobyli 27 pkt i zajmują 11. miejsce w tabeli.
– Bilans rywali to 7 zwycięstw, 6 remisów i 10 porażek.
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Wrocławia padł wynik 2:2 (Sezon 2017/18).  
– Bilans meczów kształtuje się następująco: 75 spotkania, 21 zwycięstw Śląska, 23 remisy, 31 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 86-116 na korzyść zabrzan.
– Z powodu kontuzji nie zagrają Madej, Cotra, Jovic, Mak.
– Vacek jest zagrożony nadmiarem żółtych kartek
– Śląsk Wrocław gra w Ekstraklasie od sezonu 2008/2009
– Właścicielem klubu aktualnie jest miasto Wrocław oraz konsorcjum Payne Oakland Corporation
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w 1951 roku w ramach rozgrywki II Ligi wynik: 7:0
– Śląsk przegrał ostatnie dwa spotkania w lidze.

Wypowiedź:

Tadeusz Pawłowski (szkoleniowiec Śląska) – Górnik to zespół młody, mający dobrych zawodników, grają bardzo szybko, dobrze w kontrze i do przodu, mają w szeregach najlepszego strzelca w lidze, a do tego paru chłopaków (Kądzior, Kurzawa, Żurkowski) dobrych z dystansu, niebezpiecznych przy stałych fragmentach gry. To naprawdę rewelacja rozgrywek, ich zawodnicy już zostali zauważeni, były już pierwsze powołania. Uważam, że to zespół, który popełnia błędy, a my będziemy starali się je wykorzystać. 

Źródło: Roosevelta81.pl/slaskwroclaw.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments