Z obozu rywala: Śląsk Wrocław. Mocni na papierze

Pionek  -  9 listopada 2018 14:55
0
1375

Nikt nie przypuszczał, że ponownie za sterami Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski wytrzyma tak długo. Miał być trenerem tymczasowym do ugaszenia pożaru w wojskowym klubie, następnie oddać miał stołek komuś innemu, ale chyba problemy finansowe i zamieszanie wokół klubu nakazało zostawić Tadeusza na stanowisku i póki co gracze z Wrocławia przeplatają bardzo dobre spotkania, koszmarnie słabymi jak choćby przegrana 0:3 przeciwko Wiśle Płock, która grała bardzo długo w 10. W ostatnich 4 sezonach aż trzykrotnie drużyna z Wrocławia meldowała się w grupie spadkowej.

Tadeusz Pawłowski, trener Śląska Wrocław, a także legenda tego klubu, przyszedł w roli strażaka. W przeszłości rekordowo prowadził Śląsk przez 22 miesiące, teraz mówi, że chce pobić ten wynik, chociaż patrząc na średni staż zatrudnienia trenera w naszej lidze, to możliwość poprawienia dotychczasowego wyniku leżą poza możliwościami trenera Tadeusza.

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Piech i Robak, a także Pich! Najpierw duet napastników Śląska. Robaka przedstawiać nie trzeba, zawodnik wiekowy, ale wciąż świetny i bardzo groźny, najlepszy etap swojej kariery miał w Pogoni Szczecin i Piaście Gliwice. Arek Piech natomiast to zawodnik szczególnie nielubiany w Zabrzu, więc również i jego przybliżać dokładnie nie trzeba. Dość szybki, dobrze wyszkolony technicznie no i z przeszłością w Ruchu Chorzów, więc mecze z Górnikiem są dla niego szczególne. Robert Pich to ostatni as w rękawie Pawłowskiego, właśnie Słowak w ostatnich spotkaniach prezentuje się najlepiej spośród wszystkich zawodników Śląska i to na nim również może opierać się ofensywna gra Śląska w niedzielę. Do tego jest Gąska, Farshad, więc ma kim postraszyć Śląsk Wrocław

W kadrze wrocławian jeden gracz może pochwalić się przeszłością w Górniku,  Swój epizod w Zabrzu miał również Mariusz Pawelec. W “Trójkolorowych” barwach grał w sezonie 2007/08.

Lotto Ekstraklasa

12 kolejka: Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 1:2 (Robak – Młyński, Jankowski)
13 kolejka: Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 0:5 (Robak x2, Chrapek, Cotra, Radecki)
14 kolejka: Śląsk Wrocław – Wisła Płock 0:3 (Szymański, Merebashvili, Ricardinho)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2018/19 „Wojskowi” zdobyli 15 pkt i zajmują 11. miejsce w tabeli.
– Bilans rywali to 4 zwycięstwa, 6 remisów i 7 porażek.
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Wrocławia padł wynik 1:1 (Sezon 2017/18).  
– Bilans meczów kształtuje się następująco: 76 spotkań, 21 zwycięstw Śląska, 24 remisy, 31 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 87-117 na korzyść zabrzan.
– Z powodu kontuzji nie zagrają Pawelec.
– Śląsk Wrocław gra w Ekstraklasie od sezonu 2008/2009
– Właścicielem klubu aktualnie jest miasto Wrocław oraz konsorcjum Payne Oakland Corporation
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w 1951 roku w ramach rozgrywki II Ligi wynik: 7:0
– Ostatnie dwa spotkania wyjazdowe Śląsk strzelił 9 bramek nie tracąc ani jednej.

Wypowiedź:

Tadeusz Pawłowski (szkoleniowiec Śląska) – Każdy mecz jest ciężki i z każdym można wygrać lub przegrać. Jeśli zagramy na swoim dobrym poziomie, to obojętnie z kim gramy. Górnik to młody i najwięcej biegający w lidze zespół, przebiegają ok. 120 km w meczu. Nie są łatwym przeciwnikiem, cały mecz szukają biegania i pressingu. Decydujące znaczenie będzie miało to, jak my zagramy. Jeśli zagramy w piłkę agresywnie, będziemy biegać, a stać nas na to, to będzie dobry rezultat. 

Źródło: Roosevelta81.pl/slaskwroclaw.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments