Z obozu rywala: Śląsk Wrocław. Jedziemy rozegrać dobry mecz i przywieźć punkty do Wrocławia

Kaszpir  -  18 września 2015 11:10
0
888

Śląsk_Wroclaw_1516

Śląsk Wrocław po dotychczas rozegranych meczach zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem 12 pkt. Najbardziej wartościowy wynik Wrocławianie osiągnęli w ostatniej kolejce pewnie pokonując u siebie Jagiellonię Białystok. Paradoksalnie zrobili to w momencie kiedy z drużyny odeszło dwóch czołowych ofensywnych zawodników, czyli Robert Pich i Marco Paixao.

Obecny Śląsk to drużyna bez gwiazd, za to z doświadczonymi ligowcami. W defensywie takie nazwiska jak Celeban, Kokoszka, Pawelec powinni gwarantować spokój, jednak Mariusz Pawełek już trzynaście razy wyciągał piłkę z siatki. Ofensywa spoczywa przede wszystkim na bracie Marca, Flavio Paixao i trzeba przyznać, że wywiązuje się dobrze jest najlepszym strzelcem oraz asystentem w drużynie. Wspomagają go Jacek Kiełb i Tom Hateley. Trener Tadeusz Pawłowski jest jednym z najdłużej pracujących szkoleniowców, pełni tą funkcję w  Śląsku od lutego 2014 roku.

Nowy nabytek Górnika Radosław Janukiewicz rozegrał dla drużyny z Wrocławia kilka spotkań w przed kilkunastoma laty, Łukasz Madej zdobył ze Śląskiem mistrzostwo Polski w 2012 r. Natomiast w drugą stronę powędrował obrońca Mariusz Pawelec.

Zabrzanie we Wrocławiu:      sezon/y  mecze   gole

Łukasz Madej                        2009-12    63     (7)

Radosław Janukiewicz          2001-02    5      (0)

Wrocławianie w Zabrzu:

Mariusz Pawelec                   2007-08     15     (0)

Przybyli: Kamil Biliński (Dinamo Bukareszt), Marcel Gecov (Rapid Bukareszt), Jacek Kiełb ( Korona Kielce), Adam Kokoszka (Torpiedo Moskwa)

Ubyli:Karol Angielski (Piast Gliwice), Andrei Ciolacu (rezerwy), Lukáš Droppa (Pandurii Târgu Jiu), Miloš Lačný (MFK Ružomberok), Bartosz Machaj (Chrobry Głogów), Marco Paixao (AC Sparta Praga), Róbert Pich (1.FC Kaiserslautern)

Statystyki:

– W ostatniej kolejce Śląsk Wrocław wygrał z Jagiellonią Białystok 3:1
– Po 8. kolejkach ekstraklasy „Wojskowi” mają na swoim koncie 12. punktów.
–  Śląsk aktualnie zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli.
– Bilans wrocławian na boiskach przeciwników w tym sezonie to: zwycięstwo, remis i porażka.
– Najdroższym piłkarzem Śląska jest Piotr Celeban, jego wartość szacowana jest na 4,2 mln. zł.

Wypowiedzi:

Tadeusz Pawłowski(trener Śląska):Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Nie możemy patrzeć na tabelę, a musimy wziąć pod uwagę to, z kim gramy. Górnik w tym sezonie przegrywa spotkania jedną bramką, a uważam, że w ostatnim meczu ten wynik był niesprawiedliwy. Uważam, że czeka nas ciężkie spotkanie, ale jedziemy, aby rozegrać dobry mecz i przywieźć punkty do Wrocławia. Mam bardzo pozytywne wspomnienia z meczów z Górnikiem Zabrze. To od zawsze był dobry zespół, a ja w karierze zawodowej zawsze strzelałem im bramki. Pamiętam mecz na Oporowskiej, gdy rozgrzana do czerwoności publiczność oklaskiwała na przykład pojedynki Jasia Sybisa z wyższym od niego znacząco Jerzym Gorgoniem. W wielu meczach z zabrzanami strzelałem bramki i chciałbym, żeby to powtórzył mój zespół w jutrzejszym pojedynku – dodawał Tadeusz Pawłowski, który w meczach z zabrzanami zanotował 5 trafień.

Peter Grajciar (pomocnik Śląska):  – Znam słowackich zawodników z Górnika, jesteśmy dobrymi znajomymi. Każdy z nich daje swojemu zespołowi dużą jakość. Robert Jeż ma świetny przegląd na boisku, graliśmy razem przez ok. 1,5 miesiąca, ale dało się to zobaczyć. Trzeba na Słowaków w barwach Górnika uważać, ale i my mamy dobrych graczy i musimy to pokazać w piątek na murawie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: slaskwroclaw.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments