Z obozu rywala: Ruch Chorzów

kamres  -  27 kwietnia 2013 17:59
0
894

ruch_chorzow_01

Już jutro na boisko wyjdą dwa najbardziej utytułowane kluby w naszym kraju. Razem mają zdobytych 28 Mistrzostw Polski oraz 9 Pucharów Polski, z czego Górnik 6. Ruch Chorzów to największy rywal zabrzańskiego Górnika zarówno na murawie jak i na trybunach.

W niedzielę odbędą się 98 Wielkie Derby Śląska. 38 razy zwyciężał Górnik, 33 razy padł remis, a 26 góra był Ruch. Bilans bramek również przemawia za gospodarzami jutrzejszego spotkania i wynosi 136:106.

– Ruch zajmuje 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów, przy czym do Górnika traci 6 oczek.

– na taką zdobycz złożyło się osiem zwycięstw, cztery remisy i jedenaście porażek, w których drużyna z Chorzowa zdobyła 27 bramki, tracąc 35.

– Ruch obok Lecha Poznań jest najmniej ugodową drużyną jeśli chodzi o mecze na wyjeździe. Ani razu nie zanotował remisu, cztery razy wygrał i siedem przegrał. Stosunek bramek wynosi 13:19.

– wiosenny dorobek chorzowian to cztery zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki przy stosunku bramek 15:14.

– najlepszym strzelcem podopiecznych Jacka Zielińskiego w tym sezonie jest Maciej Jankowski, który zdobył sześć bramek. Kolejnym graczem w klasyfikacji jest Arkadiusz Piech, który odszedł niedawno do Sivasspor Kulübü.

– Rywal zza miedzy przyjedzie do Zabrza bez przechodzącego rehabilitację Macieja Sadloka oraz bez Gabora Straki, który rozwiązał kontrakt z klubem na własna prośbę.

– Jacek Zieliński dwa razy grał derbowe pojedynki przeciwko Górnikowi i dwa razy zremisował 0:0. Raz jako szkoleniowiec Odry Wodzisław i raz jako opiekun „Niebieskich” w minionej rundzie.

– które Wielkie Derby Śląska zapadły najbardziej w pamięć chłopakowi z Rudy Śląskiej Adamowi Danchowi? Najlepiej wspominał te wygrane na Stadionie Śląskim, kiedy zespół z Zabrza pokonał Ruch Chorzów 1:0. Kapitan zabrzańskiego zespołu wspominał, że – zabrzańscy kibice stawili się liczną grupą na stadionie, a my daliśmy im tą satysfakcję, że wygraliśmy 1:0.

– trener Adam Nawałka ocenił atuty zespołu z Chorzowa: – Nie możemy skupić się na jednym zawodniku, teraz w dobrej dyspozycji jest Jankowski, który bardzo dobrze w ostatnim okresie czasu potrafi finalizować akcje. Gra cała drużyna i na to musimy zwrócić uwagę. Ruch jest na fali wznoszącej, dlatego tym bardziej musimy być skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty. Musimy mieć swoją koncepcję, realizować ją i zgodnie z oczekiwaniami wszystkich, zrobić to co powinniśmy.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: ruchchorzow.com.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments