Z obozu rywala. Ruch Chorzów. „Jesteśmy gotowi na twardy pojedynek”

Kaszpir  -  21 lutego 2016 07:11
0
1077

drużyna_Ruch_1415

Drużyna Ruchu Chorzów zajmuje aktualnie szóstą pozycję w tabeli. „Niebiescy” nie grają fajerwerków, ale prezentują to z czego są znani. Poukładana piłka, dyscyplina i charakter. Trener Waldemar Fornalik nie boi się sięgać po młodych zawodników, wystarczy tu wymienić Patryka Lipskiego, Kamila Mazka czy Michała Koja.

Szkoleniowiec Ruchu potrafi wykorzystać doświadczenie swoich „weteranów” takich jak Marek Zieńczuk, Łukasz Surma czy kierujący obroną Rafał Grodzicki. Najgroźniejszym strzelcem chorzowian jest Mariusz Stępiński. Natomiast bramki z powodzeniem strzeże Matusz Putnocki. Zimą chorzowianie tradycyjnie nie szaleli na rynku transferowym. Wydaje się jednak, że pozyskani z Wigier Suwałki Łukaszowie: Hanzel i Moneta mogą wnieść wiosną coś do jakości drużyny.

Warto jeszcze wspomnieć o odejściu młodego bramkarza Grabary do Liverpoolu. W niedzielnym meczu w zespole Ruchu może zabraknąć Mateusza Cichockiego, Michała Helika oraz Macieja Urbańczyka. W poprzednim spotkaniu drużyna „Niebieskich” zaprezentowała się słabo i zdobycie punktu może uznać za sukces. Znając jednak trenera Fornalika, wyciągnie szybko wnioski i w Zabrzu na pewno zobaczymy inny Ruch.

Wynik meczu z poprzedniej rundy: Ruch – Górnik 1:0

Obrońca Ruchu Michał Koj jest wychowankiem MSPN Górnik Zabrze. W przeciwną stronę, Ruch Chorzów w 26 spotkaniach reprezentował Łukasz Madej.

Przyszli: Konrad Gilewicz (rezerwy), Łukasz Hanzel (Wigry Suwałki), Mikołaj Kawecki (rezerwy), Adam Krakowski (rezerwy), Adrian Lesik (rezerwy), Łukasz Moneta (Wigry Suwałki), Michał Szal (rezerwy), Jakub Wagner (rezerwy), Jakub Żmuda (rezerwy), Dávid Berežný (?), Przemysław Bargiel (junior)

Odeszli: Rołand Gigołajew (Amkar Perm ), Kamil Grabara (Liverpool FC (j)), Artur Lenartowski (Zagłębie Sosnowiec ?), Michał Szewczyk (MKS Kluczbork)

Statystyki:
– w ostatniej kolejce Ruch zremisował z Zagłębiem 0:0
– po 22. kolejkach ekstraklasy „Niebiescy” mają na swoim koncie 31. punktów i zajmują 6. pozycję w ligowej tabeli.
– bilans Chorzowian na wyjazdach w tym sezonie to: 3. zwycięstwa, 3. remisy, 4. porażki, bramki: 12:14
– najlepszym strzelcem jest Mariusz Stępiński, który zdobył  11. goli
– najstarszym piłkarzem Ruchu jest Łukasz Surma, ur. 28.06.1977 roku.
– najdroższym piłkarzem jest wyceniany na 3,6  mln zł – Mariusz Stępiński

…i ciekawostki:
– Ruch zagrał w Zabrzu 51 ligowych spotkań, zdołał wygrać tylko 4 czyli niespełna 8%, jeden mecz Górnik rozegrał w roli gospodarz na Stadionie Śląskim który Chorzowianie również przegrali.
– jeżeli Łukasz Surma wybiegnie w niedzielę na boisko to zagra w lidze po raz 510.
– jedna z interwencji Matusza Putnockiego w meczu z Zagłębiem została uznana za najlepszą w 22. kolejce.
– na stadionie w Zabrzu odbył się derbowy mecz pomiędzy Górnikiem, a Ruchem na konsoli. Ekipę „Niebieskich” reprezentowali Michał Helik i Konrad Korczyński. Z kolei za grę Górnika odpowiedzialni byli Erik Grendel i Tomasz Loska. Ruch zwyciężył 2:1. Reprezentanci Górnika i Ruchu spotkali się także w studiu TVP Katowice, gdzie zagrali w tradycyjne piłkarzyki w tym pojedynku „Górnicy” wygrali 6:1.

Wypowiedzi:

Waldemar Fornalik(trener Ruchu Chorzów):  – Kolejne derby przed nami. Przychodzi nam grać w trochę innych okolicznościach na nowo oddanym stadionie. Stadion nie jest jeszcze w całości, a już robi wrażenie. Liczymy na ciekawy mecz, który nie zawiedzie wszystkich kibiców. Podchodzimy do tego meczu bardzo starannie. Będziemy przygotowani na twardy mecz z Górnikiem Zabrze. Jak przygotuję drużynę w sferze mentalnej to już jest inne sprawa. Piłkarze mają świadomość jaki to jest mecz. Musimy zrobić wszystko, aby emocje nie wzięły góry nad rozsądkiem.

Rafał Grodzicki (kapitan Ruchu Chorzów): – Każdy do tego spotkania podchodzi trochę inaczej. W szatni mamy wielu młodych chłopaków, którzy pierwszy raz w życiu będą grali przy tak dużej publiczności. Publiczność cały mecz będzie wspierała drużynę gospodarzy. Z pewnością będzie to ogromne przeżycie. Starsi chłopacy dobrze nastawiają młodych piłkarzy i myślę, że damy sobie radę.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments