Z obozu rywala: Postawimy ciężkie warunki

Kris  -  11 maja 2019 13:43
0
1663

Sezon piłkarski w Polsce jest już na samym finiszu. Praktycznie pozostał ostatni tydzień, jednak podczas niego każda z drużyn rozegra aż trzy spotkania. Na sam początek, czeka nas Miedź Legnica.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Stawka meczu jest ogromna, ponieważ realnie może on wpłynąć na utrzymanie bądź spadek z Ekstraklasy. Mimo, że Zagłębie Sosnowiec odpadło praktycznie z tej stawki, to reszta zespołów gra o wszystko. Miedzi brakuje do Zabrzan jedynie trzech punktów i gospodarze zrobią wszystko, aby tę stratę nadrobić. Stanowi to niejako walkę o być lub nie być, gdyż w przypadku porażki Miedzi, a zwycięstwa Śląska oraz Arki, razem z Wisłą Płock znajdują się one na zagrożonych pozycjach. Górnik może czuć się bardziej komfortowo, jednak komplet „oczek” w Legnicy dałbym im dużą zaliczkę, nawet na wagę utrzymania. Z pewnością, nie zabraknie walki oraz emocji, ponieważ jest o co grać.

Drużyna Miedzi kierowana jest przez trenera Dominika Nowaka i w szeregach z Legnicy można wymienić kilku ciekawych zawodników. Przede wszystkim należy wyróżnić najlepszego strzelca – Petteri Forsella. Fin ma na swoim koncie 13 trafień i często zdobywa bramki, gdy Miedź bardzo tego potrzebuje. Do pomocy Forsell ma grupę Hiszpanów, którzy poza dobrymi dograniami, potrafią również zaskoczyć uderzeniem. Mowa tutaj oczywiście o takich piłkarzach, jak: Santana Cabrera, Roman, Camara czy Fernandez. Całość często uzupełnia Rafał Augustyniak mający doświadczenie z gry zarówno w Ekstraklasie, jak i pierwszej lidze. To właśnie on przed spotkaniem z Górnikiem odpowiedział na kilka pytań MiedżTV. Jak podaje miedzlegnica.eu, Rafał stwierdził: „- Na pewno musimy zagrać bardziej ofensywniej i postarać się o zdobywanie bramek. Zagrać taką pierwszą połowę, jak z Wisłą Płock, wtedy będę spokojny o wynik. Poprawimy drugą połowę i możemy wygrać ten mecz. Górnik (dop. red.) nie podejdzie na luzie, bo zwycięstwo z nami dałoby im  pewne utrzymanie. My tutaj postawimy im ciężkie warunki i zakończymy ten mecz zwycięstwem.”

Takie deklaracje zapewniają nas, że będzie to prawdziwa walka o Ekstraklasę. Punktualnie o 18:00 rozpoczynamy. Może to być jedno z najbardziej kluczowych spotkań w tym sezonie.

Miedź Legnica
Rok założenia: 1971                                                                                                  Barwy: zielono- niebiesko – czerwone
Adres: ul. Hetmańska 2, 59-220 Legnica
Stadion: Stadion Miejski im. Orła Białego, pojemność: 6 194.

Miejsce w tabeli po ostatniej kolejce: – 12, 37 pkt. 9z – 10r – 15p, br. 35 – 58.

Trzy ostatnie spotkania Miedzi:
– Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0 (0:0)
– Miedź Legnica – Wisła Płock 3:2 (3:1)
– Arka Gdynia – Miedź Legnica 2:0 (1:0)

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Miedzi:
– Górnik Zabrze – Miedź Legnica 1:3 – Angulo
– Miedź Legnica – Górnik Zabrze 1:3 – Angulo, Suarez, Żurkowski
– Górnik Zabrze – Miedź Legnica 0:2 (I liga)

Źródło: Roosevelta81.pl/ ekstraklasa.org/ 90minut.pl/ miedzlegnica.eu
Foto: Roosevelta81.pl

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments