Z obozu rywala: Polonia Warszawa. „Dogramy sezon z podniesioną głową”

kamres  -  18 maja 2013 08:17
0
1035

polonia_warszawa_01

Stołeczny zespół ostatnimi czasy boryka się wielkimi problemami finansowymi. Kilka dni temu nie przyznano mu licencji na grę w T-Mobile Ekstraklasie 2013/2014. Czy piłkarze z Zabrza dołożą kolejny gwóźdź do trumny „Czarnych Koszul”? Wiosną ekipa ze stolicy na wyjazdach wygrała tylko raz i zanotowała jeden remis, przegrywając trzy mecz. Roosevelta81.pl prezentuje garść statystyk oraz wypowiedzi z obozu naszego sobotniego rywala.

– z warszawską Polonią zagramy po raz 34. Górnik 10 razy zwyciężał, 14 razy przegrywał, a 9-cio krotnie padł remis. Bilans bramek to 36:29 na korzyść rywali.
– Polonia aktualnie zajmuje 6 miejsce w T-Mobile Ekstraklasie.
– Poloniści przez cały sezon utrzymują się w górnej połowie tabeli. Między 9 a 19 kolejką plasowali się na miejscach 2-3 nie licząc spotkania z Lechią. Jednak ostatnie występy oraz problemy klubu przyczyniły się do spadku na 6 lokatę.
– w 26 meczach zgromadziła 37 punktów strzelając 39 bramki a tracąc 30.
– złożyło się na to 10 zwycięstw, 7 remisów i 9 porażek.
– wiosną podopieczni trenera Piotra Stokowca zgromadzili w jedenastu meczach 9 punktów a złożyły się na to 2 zwycięstwa, 3 remisy i 6 porażek. Stosunek bramek 12 do 17.
– na wyjeździe warszawiacy grali dwanaście razy i zdobyli 18 punktów przy stosunku bramek 20:14. Złożyło się na to: 5 zwycięstw, 3 remisy oraz 4 porażki.
– na wyjeździe w samej rundzie wiosennej „Czarne Koszule” zagrały 5 razy i zdobyli 4 punkty przy stosunku bramek 5:8. Odnieśli: 1 zwycięstwo (na początku rundy z Lechem Poznań), 1 remis oraz 3 porażki.
– najlepszym strzelcem jest Paweł Wszołek z 7 trafieniami na koncie.
– średnia wieku zespołu z Warszawy wynosi 24,3 lata przy 26,9 latach zespołu z Zabrza.
– Polski Związek Piłki Nożnej rozwiązał kontrakt Łukasza Piątka z Polonią Warszawa z winy klubu, ale zawodnik ma zagrać w sobotę przy Roosevelta.
– w piątek klub podpisał umowę ze sponsorem. Nowa firma przez 4 mecze będzie się reklamować na koszulkach piłkarzy.
– w zespole Polonii powinien wystąpić dobrze znany kibicom w Zabrzu Daniel Gołębiewski.
– w meczu przeciwko Górnikowi nie zagrają: Dmitrije Injac i Dieme Yahiya (obaj są kontuzjowani)

Piotr Stokowiec (trener Polonii Warszawa): – Informacja o nieprzyznaniu licencji nie wprawiła nas w dobry nastrój, ale nastroje nie są inne od tych, które były wcześniej. Nasza sytuacja się nie zmieniła. W końcówce sezonu będziemy chcieli pokazać charakter, ale nie będę składał żadnych konkretnych deklaracji. Nie myślimy o pucharach, tym bardziej, że Polonia nie dostała na występy w nich licencji. Czerpiemy przyjemność ze zwycięstw, a ostatnia wygrana poprawiła nam humory. Dogramy ten sezon z podniesioną głową.

źródło: Roosevelta81.pl/ksppolonia.pl
foto: ksppolonia.pl/Zbigniew Luchciński

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments