Z obozu rywala: Pogoń Szczecin. „Żeby mieć święty spokój z Górnikiem należałoby wygrać”

kamres  -  26 maja 2013 04:19
0
782

pogon_szczecin_01

Trzeba być przygotowanym na różne scenariusze – mówi Tomasz Chałas, napastnik Pogoni Szczecin i były gracz Górnika Zabrze. „Portowcy” muszą mocno walczyć o pozostanie w Ekstraklasie, bo wiosną spisują się fatalnie. Roosevelta81.pl przedstawia statystyki oraz wypowiedzi z obozu naszego niedzielnego rywala.

– ze „Śledziami” zagramy po raz 78. Bilans dla Górnika jest wyjątkowo korzystny, bowiem wygraliśmy aż 43 razy. „Portowcy” leżą zabrzanom, bowiem jest to największa ilość wygranych meczów przez naszą drużynę w starciach z jedną drużyną od początku istnienia Górnika Zabrze. Oprócz tego remisowaliśmy 19 razy i zdarzyło się tylko 15 wpadek.
– strzelać na bramkę rywali również lubimy. Bilans bramek to 133:67 dla nas.
– Pogoń aktualnie zajmuje 14 miejsce w T-Mobile Ekstraklasie i zaciekle broni się przed strefą spadkową.
– „Portowcy” przez cały sezon staczają się po równi pochyłej. Pierwsza kolejka, pierwszy mecz i pierwsze miejsce w lidze po wygranej z Zagłębiem Lubin 4:0. Później było już coraz gorzej aż do teraz, kiedy od 6 kolejek Szczecinianie okupują 14 lokatę w tabeli.
– w 27 meczach Pogoń zgromadziła 27 punktów strzelając 24 bramki a tracąc 36.
– złożyło się na to 8 zwycięstw, 5 remisów i 14 porażek.
– wiosną podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka zgromadzili w dwunastu meczach 8 punktów: 2 zwycięstwa, 2 remisy i 8 porażek. Stosunek bramek 8 do 20.
– Pogoń u siebie grała trzynaście razy i zdobyła 17 punktów przy stosunku bramek 13:16. Złożyło się na to 5 zwycięstw, 2 remisy oraz 6 porażek.
– u siebie w samej rundzie wiosennej „Portowcy” zagrali 5 razy i zdobyli tylko 4 punkty przy stosunku bramek 3:7. Zanotowali: 1 zwycięstwo (z Koroną Kielce), 1 remis oraz 3 porażki.
– najlepszym strzelcem jest oczywiście Brazylijczyk Edi Andradina z zaledwie 4 trafieniami na koncie.
– średnia wieku zespołu ze Szczecina wynosi 26,3 lata przy 26,9 latach zespołu z Zabrza.
– w sobotę w godzinach wieczornych zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym udadzą się na przedmeczowe zgrupowanie do Polic.
– do zdrowia po kontuzji wrócili już napastnik Donald Djousse i bramkarz Dusan Pernis.
– w meczu przeciwko Górnikowi nie zagrają: Peter Hricko (kontuzja do końca sezonu) oraz Maksymilian Rogalski (pauza za żółte kartki).

Dariusz Wdowczyk (trener): – Mamy Górnika rozpracowanego. Myślę, że jak każdy zespół w lidze, znamy dobre i słabe strony Górnika. Musimy patrzeć tylko i wyłącznie na siebie. Tylko my możemy sobie pomoc, nie licząc na inne zespoły. Żeby mieć święty spokój z Górnikiem należałoby wygrać.

Edi Andradina: – Przed nami trudne spotkanie i mamy tego pełną świadomość. Jesteśmy dobrze przygotowani do spotkania, ponieważ ciężko trenowaliśmy. Mam nadzieję, że uda mi się strzelić bramkę Górnikowi. Gramy u siebie, a kibice będą nas wspierać i pomagać dopingiem jak na Ruchu.

Tomasz Chałas: Trzeba być przygotowanym na różne scenariusze, natomiast 3 punkty znacznie przybliżyłyby nas do utrzymania. Po tej kolejce dwa mecze zostają jeszcze do rozegrania i trzeba walczyć.

Robert Kolendowicz:  – Górnik to dobrze poukładany zespół, ostatnio gra trochę w kratkę, jednak nie zmienia to faktu, że jest to silna personalnie drużyna i dobrze poukładana przez trenera Nawałkę.

Przemysław Pietruszka: – Nie mamy pewności, że ten mecz będzie kluczowy, na pewno jednak będziemy walczyć z całych sił. Daj Boże, żebyśmy wygrali to spotkanie, bo wtedy zrobi się trochę spokojniej. Nawet jeśli zwycięstwem z Górnikiem utrzymamy się już w lidze, to nie możemy odpuścić dwóch ostatnich meczów. W zeszłej kolejce zdobyliśmy komplet punktów, chcemy także zwyciężyć w ostatnich trzech spotkaniach, by móc ze stuprocentową pewnością powiedzieć, że osiągnęliśmy cel jakim było utrzymanie.

źródło: Roosevelta81.pl/pogon.v.pl/pogonszczecin.pl
foto: pogonszczecin.pl/Wiola Borzym

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments