Z obozu rywala: Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jaką płytę zobaczył Robert Demjan?

Luq  -  14 kwietnia 2013 08:18
0
803

podbeskidzie_gornik2_1213
Przed meczem z Koroną od trenera Czesława Michniewicza otrzymałem płytę z bramkami Thierry’ego Henry’ego. Przed starciem z Ruchem dostałem płytę z trafieniami Robina van Persiego
– mówi Robert Demjan, który wiosną strzelił tyle goli, ile cały zespół Górnika. Redakcja Roosevelta 81.pl przedstawia naszego niedzielnego rywala.

– Podbeskidzie Bielsko-Biała dopiero drugi sezon występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. W poprzednim sezonie jako beniaminek zajęło dwunaste miejsce a teraz desperacko broni się przed spadkiem.
– aktualnie zajmuje piętnaste, czyli przedostatnie miejsce i zgromadziło w 21 spotkaniach zaledwie 15 pkt. Na taki dorobek złożyły się trzy zwycięstwa, sześć remisów i dwanaście porażek. Na wyjazdach dwa zwycięstwa, dwa remisy i sześć porażek.
– stosunek bramek bielszczan to 26:34 z czego na wyjazdach 10:15
– statystyki z całego sezonu i pozycja w tabeli Podbeskidzia trochę zakłamują aktualną formę górali. Na wiosnę podopieczni Czesława Michniewicza doznali jak dotąd jednej porażki i to u siebie z Legią. Ich tegoroczna zdobycz wygląda następująco: dwa zwycięstwa, trzy remisy i jedna porażka przy bilansie goli 10:5 (na wyjazdach zwycięstwo i dwa remisy przy stosunku bramek 4:2)
– najlepszym strzelcem Podbeskidzia jest Słowak Robert Demjan z dziesięcioma trafieniami na koncie, do tego uzbierał aż pięć asyst, co czyni go najefektywniejszym zawodnikiem w klasyfikacji „kanadyjskiej”. Kolejny na liście z czterema golami jest Damian Chmiel.
– aktualnie zawodnikami bielskiej drużyny jest czterech zawodników mających swoją przeszłość w Górniku Zabrze. Są to Piotr Malinowski, Dariusz Kołodziej, Błażej Telichowski i Marcin Wodecki, który w meczu z trójkolorowymi nie wystąpi gdyż jest pod Klimczokiem tylko na wypożyczeniu.

Jarosław Białek, były piłkarz Górnika i bielszczan:Oba zespoły są zdeterminowane, chociaż wydaje mi się, że Podbeskidzie trochę bardziej. Dla nich każdy mecz jest spotkaniem ostatniej szansy.

Robert Demjan napastnik Podbeskidzia:  – Skąd moja skuteczność? Przed meczem z Koroną od trenera Czesława Michniewicza otrzymałem płytę z bramkami Thierry’ego Henry’ego. Przed starciem z Ruchem dostałem płytę z trafieniami Robina van Persiego. I ponownie pomogło!

Błażej Telichowski:Mocne strony Górnika to na pewno kolektywny, wyrównany zespół i przygotowanie do sezonu pod okiem trenera Nawałki. A gdzie Podbeskidzie może szukać swojej szansy? Tu trzeba przeanalizować te mecze, które Górnik przegrał na wiosnę. Było ich aż cztery, to coś niespotykanego więc materiału do analiz jest sporo. Z pewnością morale drużyny z Zabrza nie jest obecnie najwyższe, więc trzeba wyjść na boisko Górnika i twardo walczyć jak równy z równym. Brak Arkadiusza Milika w zespole, choć odczuwalny, to wcześniej czy później z pewnością jest to gracz do zastąpienia. Oby stało się to później, czyli po meczu z Podbeskidziem.

źródło: sportslaski.pl/sport.wp.pl/Ekstraklasa.org/tspodbeskidzie.pl/Roosevelta81.pl
foto: K. Dzierżawa/tspodbeskidzie.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments