Z obozu rywala: Musimy szanować przeciwnika

Kris  -  15 marca 2019 08:31
0
2204

W dniu dzisiejszym o godzinie 20:30 czekają nas nie lada emocje. Górnik Zabrze w Poznaniu zmierzy się z Lechem. Mimo, że różni nas 9 miejsc w tabeli, to nie ma wątpliwości, że wszyscy kibice mają nadzieję na komplet punktów, których potrzebujemy, jak tlenu.

Czeka nas niełatwe zadanie, ale możliwe do wykonania. Podopieczni dobrze znanego w Polsce oraz oczywiście w Zabrzu Adama Nawałki w pięciu kolejkach po przerwie zimowej, aż 3 spotkania przegrali, a tylko w dwóch cieszyli się z trzech punktów. W ostatnim meczu również zespół z dołu tabeli udowodnił, że Kolejorz jest do ogrania. Mowa tutaj oczywiście o Miedzi Legnica, która pokonała przed własną publicznością przyjezdnych z Poznania 3:2. Jeśli przyjrzymy się drużynie Lecha, to jest kilku zawodników, na których musimy zwrócić szczególną uwagę. Niezawodny, poznański snajper to Christian Gytkjaer. W tym sezonie Duńczyk ma dwanaście trafień w Ekstraklasie, co klasyfikuje go na czwartym miejscu w konkursie na króla strzelców. Adam Nawałka w środku ma również kilku ciekawych piłkarzy. Są to między innymi Portugalczycy: Pedro Tiba oraz Joao Amaral,  którzy czy to grają od pierwszych minut czy wchodzą z ławki stanowią zagrożenie. Ponadto, warto wyróżnić Argentyńczyka De Marco oraz Polaków, którzy w połączeniu z zagranicznymi kolegami potrafią zaskoczyć. Są to: doświadczeni w Ekstraklasie Macieje, czyli Makuszewski i Gajos, a także młody Kamil Jóźwiak. Wśród obrońców wyróżnia się zdecydowanie Robert Gumny, który dostał nawet powołanie do reprezentacji Polski na spotkania z Austrią i Łotwą. Kolejorz ma swoje argumenty, lecz miejmy nadzieję, że porażka Górnika w meczu z Piastem zadziała mobilizująco na Zabrzan i w końcu zdobędziemy komplet punktów na wyjeździe, na który czekamy od 1 grudnia. Piątkowy pojedynek będzie dla Adama Nawałki również pewnym sentymentalnym spotkanie. Sam szkoleniowiec Kolejorza w rozmowie z lechpoznan.pl stwierdza: „Z pewnością piątkowe spotkanie jest dla mnie o dużym poziomie emocjonalnym oraz sentymentalnym. Właśnie z Górnika zostałem powołany na selekcjonera reprezentacji Polski. Bardzo mile wspominam ten okres. Górnik był w trudnej sytuacji i wspólnymi siłami wtedy ją opanowaliśmy. Podejście wszystkich w klubie oraz etos pracy był tam na najwyższym poziomie.”

Natomiast o obecnej formie Zabrzan, mówi: „Jest to drużyna, która prezentuje dobry poziom piłkarski, trudny przeciwnik. Nie możemy sobie ani przez moment pozwolić na jakiekolwiek zlekceważenie rywala. Musimy szanować przeciwnika, mają w składzie reprezentantów swojego kraju. Jest to ciekawy zespół, my będziemy starali się wykorzystać słabsze strony i zwrócić uwagę na ich lepsze. Cały czas skupiamy się na tym co mamy do zrobienia, jakie mamy zadania i w tym tygodniu nad tym pracowaliśmy.”

Lech Poznań
Rok założenia: 1922                                                                                                  Barwy: niebiesko – białe
Adres: ul. Bułgarska 17, 60-320 Poznań
Stadion: INEA Stadion, pojemność: 42 837.

Miejsce w tabeli po ostatniej kolejce: – 5, 39 pkt. 12z – 3r – 10p, br. 38 – 32.

Trzy ostatnie spotkania Lecha:
– Miedź Legnica – Lech Poznań 3:2 (2:0)
– Lech Poznań – Arka Gdynia 1:0 (1:0)
– Lech Poznań – Legia Warszawa 2:0 (1:0)

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Lechowi w Ekstraklasie:
– Górnik Zabrze – Lech Poznań 2:2 – Jimenez, Żurkowski
– Lech Poznań – Górnik Zabrze 2:4- Urynowicz, Wieteska, Matuszek, Kądzior
– Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:1 – Kądzior

Źródło: lechpoznan.pl/ 90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments