Z obozu rywala: Miedź Legnica. „Jesteśmy w grupie drużyn, które będą bić się o awans”

Luq  -  29 lipca 2016 08:17
0
722

f249d8187adf4b05781c7b5a02fbfb9a

Miedź Legnica, choć dysponowała największym budżetem w poprzednim sezonie w I lidze, zajęła dopiero 7. miejsce, gromadząc w 34. kolejkach dokładnie 51 punktów. Trenerem „Miedzianki” jest dobrze znany w Ekstraklasie Ryszard Tarasiewicz.

Transfery: Miedź, przed sezonem, pozyskała z Zawiszy doświadczonego bramkarza Łukasza Sapelę, dwóch pomocników i trzech napastników. Znacznie większy był ruch z klubu i rozstano się między innymi z Bartoszem Ślusarskim, Danielem Ferugą czy Mateuszem Szczepaniakiem.

Przychodzą: Łukasz Sapela (Zawisza Bydgoszcz), Oscar Martin (Hiszpan, La Roda CF), Daniel Feruga (Chojniczanka Chojnice), Filip Karbowy (Legia II Warszawa), Michał Bartkowiak (Śląsk Wrocław), Paul Batin (Rumun, Dinamo Bukareszt), Jakuba Vojtusa (Słowak, U Cluj).

Odchodzą:  Bartosz Ślusarski (Tarnovia), Igor Subbotin (Estonia (Nomme Kalju), Bartosz Szymański (Niemcy Bischofswerda), Dawid Smug (Górnik Łęczna), Daniel Feruga (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Marcin Garuch (Czernogóra OFK Grbali), Mateusz Szczepaniak (Cracovia Kraków), Bartosz Nowak (Ruch Chorzów), Tadas Labukas (bez klubu), Dominik Budzyński (b.k), Marek Gancarczyk (b.k.), Paweł Krauz (Nielba).

Zagrali u rywala:
W Miedzi od poprzedniego sezonu występuje dobrze nam znany Błażej Telichowski.

Statystyki…
– 7. miejsce w sezonie 2015/16
– W 34. kolejkach 51 punktów, 13 zwycięstw, 12 remisów i 9 porażek. Bramki 41-34.
– Bilans „Miedzianki” na swoim obiekcie w poprzednim sezonie to: 7  zwycięstw, 8 remisów,2 porażek, bramki: 27:15
– Najlepszymi snajperami byli Tadas Labukas i Łukasz Garguła z dorobkiem 5 trafień.
Średnia wieku ekipy z Legnicy to 27,4 lat.
– Najwyżej wycenianym piłkarzem jest 25-letni Fin Petteri Forsell którego wartość to około 600-tysięcy euro. Lewy pomocnik lub napastnik jest powoływany do reprezentacji kraju.
– Tarasiewicz jako trener mierzył się z Górnikiem już dziesięciokrotnie. Dotychczasowy bilans to 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 4 porażki.

…i ciekawostki:
– Miedź jeszcze nigdy nie mierzyła się z Górnikiem w meczu o punkty.
– Drużyna Ryszarda Tarasiewicza, podobnie jak Górnik, podczas letnich przygotowań rozegrała sparing z Rotherham United. „Miedzianki” przegrały to spotkanie 1:2. Zabrzanie natomiast bezbramkowo zremisowali z Anglikami.
– Miedź w czwartek kończyła 45 lat. Tego samego dnia odbył się festyn z udziałem piłkarzy i kibiców

Wypowiedzi:
Ryszard Tarasiewicz (trener Miedzi):
– Po spadku z Ekstraklasy, to Górnik będzie faworytem. Ale wszystko zależy od nas. Naszym celem jest wygrywać mecze i być jak najwyżej w tabeli. Kadrowo to wciąż ekstraklasowy zespół, dlatego to nie będzie łatwy mecz. To Górnik będzie faworytem. Ale wszystko zależy od nas. Naszym celem jest wygrywać mecze i być jak najwyżej w tabeli. Jesteśmy w grupie 5-6 drużyn, które będą się bić o awans. Nie uciekam od odpowiedzialności, trzecie miejsce nie będzie mnie satysfakcjonować. Kluczowe w pojedynku z Górnikiem będzie duże zaangażowanie, dyscyplina i organizacja gry. Zawodnicy muszą doskonale wiedzieć co i jak mają robić na boisku w każdym momencie. Nie będzie miejsca na partyzantkę.

Źródło: MiedzLegnica.eu / Roosevelta81.pl
Foto: miedzlegnica.eu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments