Z obozu rywala: Miedź Legnica. Ciężki koniec roku

Pionek  -  8 grudnia 2018 18:10
0
2488

Dominik Nowak prowadzi zespół Miedzi już kolejny sezon, ponoć dostał obietnice prowadzenia zespołu nawet jak Legnica nie utrzyma się w Ekstraklasie. Włodarze Miedzi zmienili swoją strategię i zaczęli budować klub od zdrowych podstaw, a nie sprowadzając raz po raz nowe wynalazki. Do niedawna mówiono, że grają najładniejszą piłkę w kraju, tylko efektów tej gry nie ma. Miedź jest w kryzysie i tylko od samych piłkarzy zależy kiedy z niego wyjdą. 

Miedź Legnica powstała w 1971 roku, największym sukcesem osiągniętym przez klub jest zdobycie Pucharu Polski w roku 1992. Co ciekawe w finale Miedź spotkała się wówczas właśnie z Górnikiem Zabrze! 24 czerwca 1992 roku po rzutach karnych Miedź wygrała z czternastokrotnym mistrzem Polski 4:3 (w regulaminowym czasie gry było 1:1).

Sezon 2018/2019 beniaminek rozpoczął od zwycięstwa na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:0. Potem już tak kolorowo nie było, obecnie na 15 miejscu w Ekstraklasie.

Transfery
Przyszli: Fran Cruz (Lorca FC), Anton Kanibołoćkyj (Qarabağ Ağdam), Henrik Ojamaa (HNK Gorica), Artur Pikk (MFK Ružomberok), Błażej Skórski (Wisła Kraków), Jan Szpaderski (rezerwy)
Odeszli: 
Michał Bartkowiak (?), Deleu (Chojniczanka Chojnice), Karol Gardzielewicz (Chojniczanka Chojnice), Paweł Kapsa (Sandecja Nowy Sącz), Przemysław Mystkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Piotr Smołuch (Pogoń Siedlce), Fryderyk Stasiak (Stal Stalowa Wola).

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Awansując do Ekstraklasy Miedź Legnica zdobyła w 34 spotkaniach aż 63 punkty. 17 razy legniczanie wygrywali, 12 razy remisowali i odnieśli tylko 5 porażek. Miedź strzeliła swoim rywalom 53 bramki, a straciła tylko 27 goli. Wyróżniającymi, bramkostrzelnymi zawodnikami na których powinien uważać Górnik są:

* Marquitos – hiszpański napastnik w 13 spotkaniach strzelił aż 14 goli, w tym jednego w ostatnim meczu z białą gwiazdą.
* Wojciech Łobodziński, ten doświadczony 35 letni napastnik zagrał w 35 meczach i ma na swoim koncie 33 trafienia.
* Fabian Piasecki – młody napastnik jest w drużynie od 1 sierpnia 2017 roku, w 7 meczach strzelił 9 goli.
* Mateusz Piatkowski – występuje w zespole od stycznia 2018 roku. Jego dorobek strzelecki to ośmiokrotne zmylenie bramkarza rywali w 7 spotkaniach.

Ciekawostki:

  • Mecz transmitować będzie Canal+Sport. Początek relacji o godzinie 17:40;
  • Miedź zajmuje aktualnie 15 miejsce w tabeli
  • Najciekawszym spotkaniem Miedzi z Górnikiem był finał Pucharu Polski z roku 1992. Po rzutach karnych Górnik oddał trofeum drużynie z Legnicy. Był to pierwszy i ostatni tak cenny laur dla Miedzi.
  • Bilans rywali to 4 zwycięstwa, 4 remisy i 9 porażek
  • Właścicielem klubu jest DSA Financial Group SA 

Wypowiedź:
Dominik Nowak (trener Miedzi Legnica): –
O pierwszym meczu z Górnikiem już dawno nie myślimy, ponieważ każdy mecz ma swoja historię. Dla nas najważniejsze jest nasze przełamanie. Zrobiliśmy to w dobrym stylu. W zespole widać konsolidację i jedziemy do Zabrza właśnie jako zespół, chcę to podkreślić. Chcemy walczyć o następne punkty w lidze, nigdy się nie poddać i osiągnąć jak najlepszy wynik.

Źródło: Roosevelta81.pl/ Miedź Legnica.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments