Z obozu rywala: Lech Poznań. Teraz albo nigdy?

Pionek  -  28 kwietnia 2018 15:10
0
2951

Pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej i to w zwycięskim spotkaniu z Górnikiem na własnym stadionie. To zabrzanie byli w tym sezonie najdłużej liderującym zespołem w tabeli. My walczymy o inne sprawy, natomiast Lech w tej chwili czuje oddech rywali na plecach i zwyczajnie musi wygrywać, żeby zachować bezpieczną przewagę i zdobyć kolejny tytuł mistrza Polski. Inny wynik niż mistrzostwo będzie w Poznaniu przyjęte za porażkę. 

Nenad Bjelica został trenerem Lecha pod koniec sierpnia 2016 roku. Wydaje się, że jeśli Lech nie zdobędzie tytułu to będzie koniec przygody trenera z Bałkanów w Polsce. Chorwat wyrobił sobie bardzo mocną pozycję w klubie, również z zarządem żyje w pełnej zgodzie. Jako trener prowadził m.in. Austrię Wiedeń. W Lechu jest ogromny głód trofeów, ostatnio poznaniacy frajersko przegrywali finały Pucharów Polski może to nie dla nich puchar a mistrzostwo kraju to trofeum, które podpasuje zawodnikom?. Trener Bjelica jest niezwykle zaangażowany w swoja pracę, bardzo dobrze mówi po Polsku, co szkoleniowcom zza granicy rzadko się zdarza.

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Z Górnikiem nie zagra Jevtic, jakby tak jeszcze nie zagrało z 4-5 zawodników to byśmy podchodzili do tego meczu jak do pewnych 3 pkt., ale niestety Jóźwiak jest gotowy do gry, a pamiętamy ile problemów sprawiał nam ostatnim razem. Gytkjaer również zagra i na nim musi skupić się uwaga naszych stoperów. Jest Trałka, który potrafi wejść, również przy stałych fragmentach. Jest Gajos, który może pół meczu być niewidoczny, ale jednym podaniem potrafi przeszyć całą linię obrony. Ciężko znaleźć w Poznaniu słaby punkt, bo bramkarz Putnocky należy do absolutnej czołówki ligowej.

Lotto Ekstraklasa:

30 kolejka:  Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:1 (Majewski, Jóźwiak, Trałka – Kądzior)
31 kolejka: Lech Poznań – Korona Kielce 0:1 (Kapidzic)
32 kolejka: Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 (Gytkjaer)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2017/18 „Kolejorz” zdobył 58 pkt i zajmuje 1. miejsce w tabeli
– Bilans rywali to 16 zwycięstw, 10 remisów i 6 porażek
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Poznania padł wynik 3:1 dla Lecha (sezon 2017/18)
– Bilans obu drużyn kształtuje się następująco: 92 spotkań, 40 zwycięstw Lecha, 26 remisów, 26 wygrane Górnika, bilans bramkowy: 104-127 na korzyść Poznaniaków
– W kadrze Lecha z powodu kontuzji nie zagra Makuszewski, Raduit, Kojlic
– Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Gumny
– Lech Poznań gra w Ekstraklasie nieprzerwanie od sezonu 2002/03.
– Właścicielem klubu aktualnie jest Invesco SA.
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w sezonie 1984/1985 roku w ramach rozgrywek I Ligi wynik: 5:0
– Kolejorz ma najlepszą defensywę w całej lidze. 

Wypowiedź:

Emir Dilaver (zawodnik Lecha): Nie uważam jednak, że Górnik nie ma w tym sezonie już żadnego celu. Każdy zawodnik do meczu przystępuje z ambicją, by pokazać się z jak najlepszej strony. Trzecie czy czwarte miejsce to dla nich wciąż realna perspektywa. Dlatego uważam, że to nie będzie łatwiejszy mecz od poprzedniego.

Nenad Bjelica (szkoleniowiec Lecha): Wszystko wciąż jest otwarte, przez najbliższe dwa spotkania na pewno będą walczyć w stu procentach. Dopiero później wyklaruje się, kto zagra w pucharach. Jak znam trenera Brosza, będzie im towarzyszyć maksymalna koncentracja. Żeby wygrać ten mecz, my musimy odpowiedzieć tym samym.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments