Z obozu rywala: Lech Poznań. Pojedynek drużyn w dołku

Pionek  -  5 października 2018 14:30
0
1994

W zeszłym sezonie byłby to hit kolejki, w obecnym może okazać się kiczem kolejki. Daleko jest Lech od miejsca, stylu i wyników z poprzedniego sezonu, bardzo daleko! Wystarczy powiedzieć, że drużyna prowadzona obecnie przez Djurdevica na 5 ostatnich spotkań, wygrała zaledwie jedno i to dość szczęśliwie, w ostatniej kolejce w Miedzią Legnica. Na ten moment wydaje się, że transparenty kibiców skierowane do zarządzających klubem są jak najbardziej aktualne, drużyna mimo wietrzenia w szatni, choć tylko drobnego gra nadal znacznie poniżej oczekiwań, z budżetem i możliwościami Lecha ta drużyna powinna już odjeżdżać ligowej stawce na coraz większą ilość punktów, jednak bliżej poznaniakom w tej chwili do stylu GKS-u Katowice niż np. Lechii Gdańsk. 

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Skrzydła tak jak wspominaliśmy wcześniej będziemy za każdym razem zaznaczać, ponieważ Górnik tam jest najsłabszy, do tego w ataku gra Gytkjaer, który zawsze stanowi zagrożenie, często przebłyski dobrej gry ma Kamil Jóźwiak czy Klupś, z Górnikiem na pewno nie zagra Gumny, więc choć jeden problem mają górnicy mniej przed meczem. 

Lotto Ekstraklasa:

8 kolejka:  Legia Warszawa – Lech Poznań 0:1 (Nagy)
9 kolejka: Arka Gdynia – Lech Poznań 1:0 (Janota)
10 kolejka: Lech Poznań – Miedź Legnica 2:1 (Gytkjaer, Amaral – Szczepaniak)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2018/19 „Kolejorz” zdobył 16 pkt i zajmuje 7. miejsce w tabeli
– Bilans rywali to 5 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Poznania padł wynik 4:2 dla Górnika (sezon 2017/18)
– Bilans obu drużyn kształtuje się następująco: 93 spotkań, 40 zwycięstw Lecha, 26 remisów, 27 wygrane Górnika, bilans bramkowy: 108-129 na korzyść Poznaniaków
– W kadrze Lecha z powodu kontuzji nie zagra Gumny i Vujadinovic
– Lech Poznań gra w Ekstraklasie nieprzerwanie od sezonu 2002/03.
– Właścicielem klubu aktualnie jest Invesco SA.
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w sezonie 1984/1985 roku w ramach rozgrywek I Ligi wynik: 5:0
– Kolejorz jest głównym rywalem Górnika w klasyfikacji PJS. 

Wypowiedź:

Rafał Janicki (zawodnik Lecha): – Ta liga pokazuje, że nie ma co patrzeć na ostatnie wyniki najbliższego przeciwnika. Nie liczy się aktualna forma bądź fakt, że ktoś wygrał trzy mecze z rzędu. Ważne jest tylko to, co tu i teraz. W Zabrzu czeka nas bardzo ciężkie spotkanie, więc trzeba się do niego szybko zregenerować i pozytywnie nastawić.

Ivan Djurdjevic (szkoleniowiec Lecha): – W lidze nie ma drużyn słabszych i gorszych, w każdym spotkaniu trzeba grać skoncentrowanym. Górnik Zabrze jest bardzo młodym i odważnym zespołem. To, że teraz grają gorzej, nic dla nas nie zmienia.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments