Z obozu rywala: Korona Kielce. Zagadkowy start

Pionek  -  22 lipca 2018 10:18
1460

Nie tylko Górnik przewietrzył szatnię, znacząco nie wzmacniając zespołu. Podobny przypadek mamy w Kielcach, z tym absurdem, że tam zawodników szuka się nawet na “piłkarskim OLX” portalu podobnym do pracuj.pl gdzie można aplikować na grę w Koronie Kielce. Sam trener Gino Lettieri przed spotkaniem z Górnikiem powiedział wyraźnie, że na ten moment widzi swój zespół na krawędzi spadku z Ekstraklasy, a przecież sezon się jeszcze nie zaczął. Korona pozbyła się swoich najlepszych zawodników Aankoura, Kiełba, Kaczarawy, Cvijanovića czy Alomerovića. 

Gino Letteri po raz kolejny poprowadzi swój zespół w spotkaniu z Górnikiem, pracuje w Koronie już od 01.07.2017 r. czyli nieco ponad rok. W 43 oficjalnych spotkaniach o stawkę, Korona ugrała średnio 1,49 pkt na mecz. 

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Poprzednio wskazywaliśmy na Kiełba później Kaczarawę i Cvijanovića, tych graczy już w Kielcach nie ma. Ciężko wskazać na kogo uważać, sami nie wiemy jak będzie wyglądać skład Korony, ustawienie czy taktyka, to będzie nowy start. W naszej Ekstraklasie jedyne co jest pewne, to żeby uważać na stałe fragmenty gry. 

Byli zawodnicy:

Ponownie w kadrze przeciwnika jest jeden zawodnik, który spędził czas w Górniku Zabrze, mowa o Kenie Kallaste. Eksperyment Ojrzyńskiego, jak został nazwany, gdy przychodził na Roosevelta, w barwach „Trójkolorowych” rozegrał 15 spotkań nie zaliczając ani jednej bramki, choć miał kilka okazji ku temu. Ken dał się zapamiętać jako przeciętny zawodnik, lecz sporo biegający. Po spadku z Górnikiem szybko przeniósł się do Korony Kielce na zasadzie wolnego transferu. 

TRANSFERY: 

Przyszli: Wato Arweladze (Lokomotiwi Tbilisi), Felicio Brown Forbes (Amkar Perm) , Maciej Firlej (Ślęza Wrocław), Maciej Górski (Chojniczanka Chojnice), Kornel Kordas (Stal Rzeszów), Jakub Osobiński (junior), Artur Piróg (junior), Oktawian Skrzecz (GKS Katowice), Paweł Sokół (Manchester City FC (rezerwy))

Odeszli: Nabil Aankour (Arka Gdynia), Zlatan Alomerović (Lechia Gdańsk), Goran Cvijanović (Arka Gdynia), Radek Dejmek (Páfos FC), Maciej Gostomski (Cracovia), Nika Kaczarawa (AS Anórthossis Ammochóstou), Sanel Kapidžić (Sandnes Ulf ), Ákos Kecskés (FC Lugano), Jacek Kiełb (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Krystian Miś (Wisła Płock), 

Lotto Ekstraklasa:

Ta kolejka jest pierwszą  w rozgrywkach 

Statystyki i ciekawostki:
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Kielc był remis 2:2 (Sezon 2017/18)
– Bilans obu drużyn kształtuje się następująco: 22 spotkania, 10 zwycięstw Korony, 8 remisów, 4 wygrane Górnika, bilans bramkowy: 35-25 na korzyść kielczan
– Korona Kielce gra w Ekstraklasie od sezonu 2009/2010
– Właścicielem klubu aktualnie jest Dieter Burdenski.
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w sezonie 2014/2015 roku w ramach rozgrywek Ekstraklasy wynik: 0:3
– Kielczanie w zeszłym sezonie grali w grupie mistrzowskiej, a przez cały sezon z Górnikiem grali 3 razy notując trzy remisy.

Wypowiedzi:

Gino Lettieri (trener Korony): – Sytuacja, w której się znaleźliśmy sprawia, że musimy zacząć dobrze sezon. Nie możemy wejść ospale w te rozgrywki. Przewaga Górnika polega na tym, że zagrali już dwa mecze i wiedzą, gdzie znajdują się ich mankamenty, co należy poprawić. My jeszcze nie mamy tej wiedzy.

Bartosz Rymaniak (obrońca Korony):Nie możemy się doczekać meczu z Górnikiem. Z niecierpliwością czekamy wraz z kibicami na pierwszy mecz. Życzyłbym sobie, żeby tym razem to było ostre strzelanie, ale tylko w naszym wykonaniu. Dużo pracowaliśmy nad grą obronną całego zespołu, aby tracić mniej goli niż przed rokiem. 

Źródło: Roosevelta81.pl/ koronakielce.pl
Foto: Roosevelta81.pl/ koronakielce.pl