Z obozu rywala. Korona Kielce: Niepokonani na wyjeździe, jedyni tacy w lidze.

Kaszpir  -  8 listopada 2015 12:58
0
809

Korona_Kielce_1415wJeszcze latem nie wiadomo było czy zespół z Kielc przystąpi do rozgrywek w Ekstraklasie. Przepychanki „na górze” z polityką w tle nie rokowały dobrze jeśli chodzi o klub. Odeszło wielu doświadczonych piłkarzy, pojawiły się informacje o zainteresowaniu kupnem Korony przez Włochów (konkretnie AS Roma!). Niedawno głośno było o przejęciu klubu przez Andrzeja Grajewskiego (współwłaściciel Widzewa z czasów Ligi Mistrzów). Ostatecznie do przejęcia klubu przez żadnego inwestora nie doszło, a klub ostatecznie dofinansowało miasto.

Wydawało się, że Koroniarze będą jednym z głównych kandydatów do spadku tymczasem zajmują siódmą lokatę i nie przegrali jako jedyni meczu na wyjeździe. W bramce jest doświadczony Małkowski, w obronie Sylwestrzak(choć w Zabrzu nie zagra)z przodu  Przybyła czy Cebula to bardzo ciekawi zawodnicy, są też nieco bardziej doświadczeni Trytko, Jovanović.

Szkoleniowcem Kielczan jest dobrze w Zabrzu znany były zawodnik Górnika, Marcin Brosz. Trenerowi udało zbudować się zespół który jest zdyscyplinowany, trudno go pokonać, nawet strzelić bramkę, jest może mało efektowny za to niezwykle skuteczny. Jak widać przed podopiecznymi Leszka Ojrzyńskiego, który „nazwisko” wyrobił sobie właśnie w Kielcach, ciężkie zadanie, ale może „Trójkolorowi” zrobią to jako pierwsi i pokonają Koronę grającą na wyjeździe.

 Przybyli:  Airam Carreras (Cádiz CF), Vladislavs Gabovs (Sokoł Saratow), Rafał Grzelak (Dolcan Ząbki), Hernâni (Pogoń Szczecin), ,Leonid Otczenaszenko (Wisła Puławy), ,Bartłomiej Pawłowski (Lechia Gdańsk), Michał Przybyła (rezerwy),Piotr Rogala (rezerwy),, Michał Stachura (rezerwy), Dariusz Trela (GKS Bełchatów), Maciej Wilusz (Lech Poznań), Michał Wrześniewski (rezerwy), Tomasz Zając (Chrobry Głogów), Adam Zawierucha (rezerwy)

Ubyli:  Vytautas Černiauskas (Dinamo Bukareszt), Paweł Golański (ASA Târgu Mureș), Olivier Kapo (?), Jacek Kiełb (Śląsk Wrocław), Lukas Klemenz (GKS Bełchatów), Sebastian Kosiorowski (?), Kamil Kuzera (rezerwy, asystent tr.), Leândro (Górnik Łęczna), Luís Carlos (Moreirense FC), Piotr Malarczyk ( Ipswich Town FC), Wojciech Małecki (Kotwica Kołobrzeg),Mateusz Mazur (Partyzant Radoszyce), Boliguibia Ouattara (?), Rafael Porcellis (CD Feirense)

Jak wspomnieliśmy wyżej Leszek Ojrzyński był szkoleniowcem drużyny z Kielc, w  tym czasie grali tam Maciej Korzym i Michał Janota. Dla całej trójki był to bez wątpienia najlepszy okres w karierze, życzylibyśmy sobie aby podobnie było w Zabrzu, na razie bardzo do tego daleko. Przypomnijmy w liczbach dorobek Korzyma i Janoty z pobytu w Koronie.

Zabrzanie w Kielcach:
sezon/y   mecze   gole
Maciej Korzym: 2010-14    90      (20)
Michał Janota: 2012-14    56       (6)

Statystyki:
– W ostatniej kolejce Korona przegrała z Termalicą 0:1
– Po 14. kolejkach ekstraklasy „Złocisto-krwiści”” mają na swoim koncie 20. punktów.
– Bilans Kielczan na wyjazdach w tym sezonie to: 4. zwycięstwa i 3. remisy, bez porażki: bramki: 6- 1
– najlepszym strzelcem jest Michał Przybyła z 4. golami
– najstarszym zawodnikiem Korony jest Zbigniew Małkowski  ur. 19.01.1978 r.

Wypowiedzi:
Marcin Brosz(trener Korony): Górnik to czternastokrotny mistrz Polski. Czasami tak jest w życiu, że co innego się planuje, a boisko weryfikuje te plany. Górnik po przyjściu trenera Leszka Ojrzyńskiego zrobił siedem mocnych transferów i z ostatnich pięciu meczów przegrał tylko jeden. Te wyniki spotkań wahały się w  trakcie rywalizacji, raz na korzyść Górnika, bądź w drugą stronę jak w przedostatnim meczu, w którym zanotowali porażkę z Podbeskidziem. Chcemy jednak zrobić wszystko, żeby dobrze zaprezentować się w Zabrzu i podtrzymać passę na wyjeździe. Musimy zrobić wszystko, żeby  środek pola był w Zabrzu bardziej zagęszczony. Kluczem będzie zwycięstwo w walce w tym sektorze boiska. Kto dłużej będzie się utrzymywał przy piłce, ten ma większe szanse na wygraną.

Bartłomiej Pawłowski(pomocnik Korony): Dobrze nam na wyjazdach idzie zakładamy więc, że teraz też jedziemy po trzy punkty. Będziemy starali się uzyskać dobry rezultat. Nie ma znaczenia czy gramy z drużyną która jest na ostatnim miejscu czy z kimś wyżej bo za zwycięstwo są zawsze trzy punkty. My musimy zagrać dobry futbol który przyniesie nam zwycięstwo i nie patrzeć na przeciwnika. Oni chcą wygrać, my chcemy wygrać boisko zweryfikuje. Mocnym punktem Górnika jest agresywność o słabych nie chcę się wypowiadać.

Rafał Grzelak(pomocnik Korony): Trzeba się mocno skupić i przygotować bo będzie to najtrudniejszy mecz dotychczas. Dlatego, że Górnik jest ostatni w tabeli, gra mecz u siebie, będzie zdeterminowany żeby zdobywać punkty. Jesteśmy optymistycznie nastawieni bo mecze na wyjeździe wyglądają zupełnie inaczej niż u siebie, na wyjazdach jesteśmy niepokonani i chcemy żeby tak zostało. Przeciwnika mamy dobrze rozpracowanego jedziemy w roli faworyta liczymy na trzy punkty, ale nie będzie to proste

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments