Z obozu rywala: Jagiellonia Białystok. Złapać drugi oddech

Pionek  -  14 kwietnia 2018 14:03
0
1523

Jaga mogła być mistrzem rundy zasadniczej, mogła odjechać rywalom nawet na 8 punktów i wtedy nikt nie miałby wątpliwości kto jest faworytem do zdobycia tytułu. Mogła, ale nie wykorzystała swoich szans, wygląda na to, że drużyna Mamrota złapała zadyszkę i nie gra już tak efektownie jak do niedawna, czy drużyna z zadyszką, w pojedynku z identyczną sytuacją Górnika będzie w stanie udowodnić swoją wyższość?

Ireneusz Mamrot już w Nice 1 Lidze robił kawał dobrej roboty. Pod jego wodzą Chrobry Głogów grał piłkę atrakcyjną i skuteczną. W Jagielloni wydawało się, że po odejściu Probierza wszystko się posypie, jednak Irek narzucił swój styl i świetnie się broni. Pod jego wodzą drużyna nadal znajduje się w ścisłej czołówce Ekstraklasy, ma szanse na puchary a dwóch zawodników jest powoływanych do kadry Adama Nawałki. W Białymstoku również Mamrot stara się stawiać na młodszych zawodników jak np. Przemysław Frankowski. 

Na kogo muszą uważać Górnicy?

W tej chwili najjaśniejszą postacią w drużynie wydaje się być kolejny Litwin Novikovas, bardzo szybki i dobry technicznie zawodnik, świetnie grający sam na sam, jego jedyną wadą jest brak opanowania, często w ostatniej piłce brakuje mu zimnej krwi i uderza lub dogrywa zbyt nerwowo. Pospisil, jeden z lepiej grających pomocników w naszej lidze to również spore zagrożenia, no i oczywiście Frankowski. Piekielnie szybki i będą mieć sporo problemów zabrzanie z tym zawodnikiem, jeśli nie zamkniemy skrzydeł to Jaga może wchodzić w pole karne zabrzan jak nóż w masło.

W kadrze białostoczan nie znajdują się zawodnicy z przeszłością w Górniku Zabrze. W Jagiellonii do tej pory stawiało się głównie na młodych zawodników oraz na zaciąg z zagranicy

Lotto Ekstraklasa:

28 kolejka: Jagiellonia – Arka Gdynia 3:2 (Bezjak, Burliga, Wójcicki – Szwoch x2)
29 kolejka: Zagłębie Lubin – Jagiellonia 1:0 (Starzyński)
30 kolejka: Jagiellonia – Wisła Płock  1:3 (Pospisil – Reca x2, Stilic)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2017/18 „Jaga” zdobyła 54 pkt i zajmują 2. miejsce w tabeli
– Bilans rywali to 16 zwycięstw, 6 remisów i 8 porażek
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Białegostoku padł wynik 3:1 dla Górnika (sezon 2017/18)
– Bilans obu drużyn kształtuje się następująco: 28 spotkań, 10 zwycięstw “Jagi”, 8 remisów, 10 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 37-42 na korzyść zabrzan.
– Nikt nie jest kontuzjowany spośród zawodników rywali
– Zagrożeni z powodu kartek to Frankowski, Świderski, Wlazło
– Pauzują natomiast Burliga i Guilherme
– Jagiellonia Białystok gra w Ekstraklasie nieprzerwanie od sezonu 2007/08.
– Klub jest aktualnie Spółką akcyjną, w której swoje udziały mają m.in. Cezary Kulesza, Artur Laskowski, Fargotex.
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w sezonie 2014/2015 roku wynik: 3:0
– Jaga przegrała ostatnie 2 spotkania.
– Najlepszymi strzelcami są: Novikovas i Pospisil

Wypowiedź:

Ireneusz Mamrot (trener Jagi): – Górnik postawił się Lechowi, stracił dwa gole w końcówce, statystyki miał na przyzwoitym poziomie, a przecież grał bez Igora Angulo. Trzeba na nich uważać, ponieważ to oni strzelili najwięcej goli w lidze. Nie możemy łudzić się tym, że mają akurat słabszy okres. Musimy zagrać swoją dobrą piłkę, bo bardzo potrzebujemy zwycięstwa

Źródło: Roosevelta81.pl/jagiellonia.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments