Z obozu rywala: Jagiellonia Białystok. „Musimy robić swoje i się rozwijać”

Torcidos  -  8 sierpnia 2014 08:59
0
777

Kosznik_Jagiellonia1314

W Białymstoku nic sobie nie robią z zasady, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki. Trenerem Jagiellonii po raz drugi został Michał Probierz i wszyscy liczą na nawiązanie do sukcesu z pierwszego pobytu Probierza, gdy „Jaga” sięgnęła po Puchar Polski. I właśnie sezon zaczął się obiecująco dla Jagiellonii, bo od dwóch zwycięstw i remisu. Nie ma jednak miejsca na deklaracje o najwyższe cele, tylko powtarzanie, że najważniejsze jest utrzymanie się w lidze. Coś nam mówi, że jest to blef.

W okół Jagiellonii jest sporo skrajnych emocji, nie ze względu na wydarzenia boiskowe, a o tym co się dzieje już po gwizdku sędziego. Probierz lubi zaskakiwać i w ramach swojego protestu co do zagranicznych trenerów w naszej lidze, swoją konferencje zdążył przeprowadzić po Niemiecku czy opuścił dziennikarzy już po kilku sekundach. Można mieć różne zdania na temat poglądów trenera Probierza, jednak trzeba przyznać, że ludzie jak on dodają wiele kolorytu naszej ekstraklasie. Powrót sentymentalną do Zabrza odbędzie wspomniany Probierz i Michał Pazdan, były piłkarz Górnika. Obu panów przez większość meczu będziemy widzieć na ławce rezerwowych, gdy na boisku o trzy punkty dla „Jagi” będzie walczyć Quintana i reszta. Hiszpan ciągnie za ręce, uszy i nogi swoją drużynę i chyba powoli robi mu się za ciasno w Białymstoku. O ile ofensywa Jagiellonii prezentuje się bardzo dobrze z Quintaną, Dzalamidze, Gajosem oraz Tuszyńskim, o tyle gorzej wygląda to w obronie. Ostatni mecz z Cracovią pokazał, że postawa defensywy wymaga sporo do życzenia i tam Górnik będzie szukał swoich szans na zwycięstwo.

Wypowiedzi przed meczem z Górnikiem:

Michał Probierz (trener Jagiellonii) : Podkreślam, że gramy o utrzymanie. Nie wariuję. Chcemy się rozwijać i szanujemy innych przeciwników. Musimy robić swoje i się rozwijać. Widać, że zawodnicy robią postęp. Wierzę w to, że dalej będziemy grali jak dotychczas i będziemy zdobywali punkty. Najważniejsze jest jednak to, żebyśmy się rozwijali jako zespół. – Na pewno taka wygrana wpływa na morale, to jest bardzo istotne i chwała zespołowi

Źródło: Roosevelta81.pl/ jagiellonia.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments