Z obozu rywala: „Górnika stać na walkę o tytuł”

Luq  -  25 lutego 2013 12:08
0
1072

brosz
Piast Gliwice przed poniedziałkowym meczem w Zabrzu ma problem z kontuzjami. Jeden z zawodników rywali ma wystąpić w starciu przeciwko Górnikowi w specjalnej masce!

Od pierwszego spotkania wiosennego zaczynamy naszą stałą rubrykę „Z obozu rywala”, w której będziemy starali się napisać kilka ciekawostek dotyczących naszego przeciwnika.

– Piast Gliwice w meczach wyjazdowych jest bezkompromisowy. Jesienią zanotował na obcych stadionach cztery zwycięstwa i cztery porażki, notując stosunek bramek 13:16.

– W jedynym spotkaniu Piasta w Zabrzu w rozgrywkach Ekstraklasy padł wynik 1:0 dla Górnika. Mecz rozegrano 14 września 2008 roku, zwycięskiego gola dla drużyny z Roosevelta 81 w 11. minucie strzelił Piotr Madejski, a w 34. rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Hajto. Z obecnej kadry Górnika w tamtym meczu wystąpili: Grzegorz Bonin, Adam Danch, Marcin Wodecki i Tomasz Zahorski. Po stronie Piasta jest tylko jeden taki gracz – Tomasz Podgórski.

„Nawet bez Prejcue’a Nakoulmy i Arkadiusza Milika Górnik to bardzo dobry zespół, którym kieruje świetny szkoleniowiec. Adam Nawałka już od trzech lat buduje drużynę. Zimą dokonał przemyślanych transferów. Moim zdaniem Górnika stać na walkę o mistrzostwo” – Marcin Brosz, trener Piasta, w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

– drużynę z Gliwic przed meczem w Zabrzu dopadła plaga kontuzji. – To będzie szansa dla dublerów – powiedział Przeglądowi Sportowemu szkoleniowiec Piasta.

– w specjalistycznej masce ma zagrać Paweł Oleksy, obrońca Piasta.

– ekipa z Okrzei w meczach sparingowych rozegranych w naszym kraju nie straciła ani jednego gola.

źródło: Roosevelta81.pl/Przegląd Sportowy
foto: infogliwice.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments