Z obozu rywala: Górnik darzę dużym sentymentem

Kris  -  29 marca 2019 10:59
0
2491

Już w piątek o godzinie 20:30 po przerwie reprezentacyjnej do gry wraca zabrzański Górnik. Na podopiecznych Marcina Brosza czeka drużyna Cracovii.

Pojedynek na Roosevelta 81 będzie szczególny dla każdego z  zespołów. Zarówno Pasy, jak i Zabrzanie chcą dobrze wejść w rozgrywki po przerwie. Tym bardziej, że sezon wkracza w kluczową część, a w ciągu najbliższych dwóch tygodni czekają nas aż 3 spotkania. Drużyna z Krakowa ostatnie mecze grała w kratkę. Porażka z Wisłą Płock 3:2 to jedno, ale fakt, że Płocczanie zdobyli zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry i dokonali tego w zaledwie dziewięciu (2 czerwone kartki), to jednak zmienia postać rzeczy. Następnie, trzy punkty z Zagłębiem Sosnowiec i to miał być piękny wstęp na derby Krakowa. Jednakże, plan się nie powiódł. Wisła wygrywała już 3:0, dopiero w 85., a potem 93. minucie Cracovia łagodzi rezultat na 3:2, lecz nie tego z pewnością oczekiwano. Górnicy muszą dokonać dokładnej analizy i znaleźć sposób na powtórzenie dokonań jednej i drugiej Wisły.

Piątkowy mecz, to również rywalizacja trenerska. Zarówno Marcin Brosz, jak i Michał Probierz to znajomi z boiska, którzy reprezentowali Trójkolorowych. Każdemu będzie zależało na zwycięstwie. Przyglądając się drużynie z Krakowa musimy zwrócić uwagę na kilka nazwisk, które stanowią o sile Cracovii. Jednym z najciekawszych pojedynków będzie hiszpański duet z Zabrza kontra ten z Krakowa, czyli Jimenez – Angulo i Airam Cabrera – Javi Hernandez, którzy kolejno mają na swoim koncie 9 i 7 trafień. O dokonaniach Króla Igora nie trzeba wspominać, bo wszyscy wiemy, jakim jest snajperem. Kolejnymi, groźnymi piłkarzami Pasów są między innymi: doświadczony Janusz Gol oraz młody talent Mateusz Wdowiak. Jednakże, ten drugi nie wystąpi w Zabrzu, gdyż musi pauzować za kartki. Dodatkowo, do pomocy w drugiej linii możemy spodziewać się Dąbrowskiego czy też Hance.

W piątek zapowiada  się nie lada widowisko. Jak podaje cracovia.pl, trener Michał Probierz na konferencji przedmeczowej stwierdził: „Jeżeli chodzi o Górnik Zabrze to jest to klub, który darze dużym sentymentem. Nastąpiły zmiany w ich zespole. Uważam, że Marcin jest bardzo dobrym trenerem i trzymam za niego kciuki. Pracowaliśmy bardzo sumiennie i solidnie, rywalizacja się zwiększyła. Wszystkie zespoły są bardzo waleczne, będziemy starać się zebrać jak najwięcej punktów.”

Cracovia
Rok założenia: 13 czerwca 1906                                                                                      Barwy: białe – czerwone
Adres: ul. Kałuży 1, 30-111 Kraków
Stadion: Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, pojemność: 15 016 .

Miejsce w tabeli po ostatniej kolejce: – 7, 39 pkt. 11z – 6r – 9p, br. 31 – 29.