Z obozu rywala: GKS Bełchatów. „Pętla zacieśnia się coraz mocniej”

Luq  -  4 maja 2013 09:13
0
1032

polonia_belchatow_1213
Wydaje się, że najbliższy mecz  powinien być dla „Trójkolorowych” dość łatwy, gdyż zagrają na stadionie ostatniego w tabeli GKS-u Bełchatów. Poniżej przedstawimy Państwu kilka wypowiedzi z obozu rywala, a także statystyki pokazujące, że wcale tak nie musi być, gdyż bełchatowianie wiosną nie przegrali jeszcze z drużyną z czołówki i choć ich sytuacja wydaje się być fatalna, to wciąż mają szansę na pozostanie w elicie.

– najbliższe spotkanie GKSu Bełchatów z Górnikiem Zabrze będzie 333 meczem GKS-u w Ekstraklasie.
– aktualnie bełchatowianie zajmują ostatnie miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 17 pkt, do będącej na bezpiecznym czternastym miejscu Pogoni Szczecin tracą 11.
– na taką zdobycz złożyły się trzy zwycięstwa, osiem remisów i trzynaście porażek
– bilans bramkowy to zaledwie 13 goli zdobytych i aż 32 stracone.
– wiosenny bilans podopiecznych Kamila Kieresia to dwa zwycięstwa, pięć remisów i dwie porażki, co przełożyło się na 11 pkt.
– bilans bramkowy wiosną jest dosyć skromny, bo pierwsze cztery spotkania tej rundy GKS zremisował 0:0, trzy gole zdobyte przy pięciu straconych.
– wiosną Bełchatów całkiem nieźle radzi sobie z drużynami aspirującymi do podium. Zremisował z Legią i Lechem a pokonał Śląsk i w ostatniej kolejce Polonię Warszawa.
– ogólny bilans meczów na stadionie przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie to dwa zwycięstwa, cztery remisy i sześć porażek a bilans bramkowy to 6:18.
– GKS od czwartej kolejki plasuje się w strefie spadkowej, jedynie po ósmej kolejce wskoczył na moment na czternastą lokatę, a aż siedemnaście kolejek spędził na ostatniej pozycji.
– najlepszymi strzelcami drużyny są Kamil Wacławczyk, Tomasz Wróbel i Paweł Buzała (gra obecnie w Lechii Gdańsk), którzy mają po trzy trafienia. Dwa ma na swoim koncie Łukasz Madej.
– Patryk Rachwał debiutował w Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze w sezonie 1997/98. Urodził się w Zabrzu i jest wychowankiem Górnika. Kiedyś grał w Wiśle Płock wraz z Ireneuszem Jeleniem.
– z powodu kontuzji do gry na pewno nie będą gotowi Dawid Nowak i Mouhammadou Traore.

Patryk Rachwał (pomocnik GKSu): Urodziłem się w Zabrzu, tam zaczynałem grać w piłkę, ale teraz gram w Bełchatowie i nie będzie żadnych sentymentów. Mecz z Polonią trochę poprawił nam humory, jak każde zwycięstwo. Fajnie, że przełamaliśmy tą złą passę bez wygranej na wyjeździe i to na pewno cieszy, a teraz koncentrujemy się na meczu z Górnikiem. Postaramy się wyjść, zagrać jak najlepsze spotkanie i zrobić wszystko by trzy punkty zostały w Bełchatowie.

Kamil Wacławczyk (pomocnik, strzelec bramki w meczu z Polonią): W Zabrzu przegraliśmy 0:2 i będziemy chcieli się zrewanżować. Podbudowaliśmy się zwycięstwem w Warszawie. Pracowaliśmy cały tydzień, żeby efekt był w sobotę, żebyśmy wygrali i zdobyli trzy punkty. Jak wygramy, to pojedziemy walczyć na Pogoń o utrzymanie, bo jeszcze wszystko jest w naszych nogach.

Rafał Kosznik (obrońca GKSu): Podchodząc do meczu z Górnikiem będziemy musieli tak jak w każdym spotkaniu starać się zdobyć trzy punkty. Nieważne, kto przyjeżdża, my musimy grać swoje, pokazać się jako zespół i zdobyć te punkty. Sytuacja w Górniku mało nas interesuje, my musimy patrzeć w szczególności na swój zespół. Trener aplikuje nam coraz więcej strzeleckich treningów i oby tylko przełożyć to na mecz, a wtedy z Górnikiem powinniśmy stworzyć sobie tych sytuacji więcej.

Kamil Kiereś (trener GKSu): Dwa ostatnie mecze były ważnym przełamaniem. Udało się zdobyć cztery punkty w spotkaniach wyjazdowych. Teraz chcemy iść za ciosem i przekuć to na spotkanie z Górnikiem Zabrze, chociaż mecz zapowiada się na trudne starcie. Górnik pokazał w ostatnim meczu, że jego forma zwyżkuje. Z Górnikiem będziemy starali się zagrać dobry mecz w defensywie i akcje ofensywne zamienić na bramki, musimy być solidni we wszystkich fazach gry, nie tylko wiedzieć jak zaatakować, ale jak po stracie piłki umiejętnie się bronić. Zdajemy sobie sprawę, że koniec sezonu zbliża się dużymi krokami. Pętla zacieśnia się coraz mocniej. Mimo wygranej z Polonią Warszawa wciąż jesteśmy w trudnej sytuacji. Potrzebujemy tąpnięcia w postaci serii zwycięstw. Tylko to nas ratuje.

źródło: Roosevelta81.pl/ gksbelchatow.com/gks.tv/Ekstraklasa.org/lodz.sport.pl/
foto: Adam Michel/gksbelchatow.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments