Z obozu rywala: Do każdego meczu przygotowujemy się na sto procent. Tak jest i teraz

W.  -  7 sierpnia 2022 08:17
1
1503

Przed nami kolejny domowy pojedynek z udziałem czternastokrotnych mistrzów Polski. Tym razem na Roosevelta zawita Raków Częstochowa, z którym powalczymy o pełen dorobek punktowy w ramach 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Po niezwykle udanym i zwycięskim meczu z Radomiakiem Radom, wygranym 0:3 czas na kolejną ligową potyczkę, tym razem rozgrywaną przed własną publicznością z rywalem, który w ostatnich latach prezentuje się z bardzo dobrej strony. Z końcem poprzedniego sezonu częstochowianie uplasowali się na drugiej pozycji, zapewniając sobie tytuł wicemistrzowski oraz grę w europejskich pucharach. W bieżących rozgrywkach nasi rywale dopisali do swego dorobku sześć „oczek”, sięgając po dwa zwycięstwa w spotkaniach z Wartą Poznań (1:0) i Stalą Mielec (3:2), zaś mecz 2. kolejki rozgrywek z Piastem Gliwice został przełożony na wniosek klubu spod Jasnej Góry.

Mimo dobrej dyspozycji naszych przeciwników dotychczas z pojedynków Górnika z czerwono-niebieskimi częściej zwycięsko wychodzili zabrzanie, którzy z 15. oficjalnych batalii obu drużyn, po trzypunktową zdobycz sięgali sześciokrotnie. Nie inaczej było także w ubiegłym sezonie. W pierwszym spotkaniu, rozgrywanym przy ul. Limanowskiego, wygrana przypadła Górnikowi. Wówczas o zwycięstwie Trójkolorowych 1:2 zadecydowały gole Jesusa Jimeneza (66′) i Mateusza Cholewiaka (83′). Drugie spotkanie, rozegrane 20 lutego na Arenie im. Ernesta Pohla zaczęło się pomyślnie dla Górnika, który za sprawą Piotra Krawczyka już w 4. minucie objął prowadzenie 1:0, które udało się utrzymać do 45 minuty. Punkty uciekły Górnikowi tuż przed przerwą, po rzucie karnym, zamienionym na bramkę przez Iviego Lopeza, który skutecznie zwiódł Daniela Bielicę. Taki też rezultat bramkowy utrzymał się na tablicy świetlnej do ostatniej sekundy pojedynku, dzieląc drużyny punktami. Jakim rezultatem zakończy się kolejna, 16. już potyczka obu zespołów, dowiemy się już niebawem. Wierzymy, że pełna pula i tym razem przypadnie Górnikowi, którego przez pełne 90 minut do walki zagrzewał będzie doping najlepszej na świecie publiczności. Zanim przy Roosevelta rozlegnie się pierwszy gwizdek arbitra i staniemy się świadkami emocjonującego sportowego widowiska, zachęcamy do zapoznania się z tradycyjną garścią informacji.

• Nasz typ: 2:1

Ostatnie spotkania pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Rakowem Częstochowa na najwyższym poziomie rozgrywkowym:

(R) 2021/2022 Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1:1
(Krawczyk 4′ – López 45′ K)

(Z) 2021/2022 Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 1:2
(Wdowiak 16′ – Jimenez 66, Cholewiak 83′)

(R) 2020/2021 Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 0:0

(P) 2020/2021 Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1:3
(Nowak 4′ – López 20′, 52′, Tijanić 31′)

(Z) 2019/2020 Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 4:1
(Angulo 20′, 71′, Jach 60′ S, Jimenez 86′ – Schwarz 4′ K)

Raków Częstochowa – Stal Mielec 3:2
(Sorescu 4′, Piasecki 57′, Ivi López 71′ K – Wlazło 31′, Kasperkiewicz 85′)

Aktualna lokata w tabeli: 3

Głos z obozu rywala:

Wiktor Długosz (pomocnik Rakowa): – Do każdego meczu przygotowujemy się na sto procent. Tak jest i teraz. Ten ligowy mecz jest tak samo ważny jak ten pucharowy i podejdziemy do niego na sto procent.

Klub: Raków Częstochowa