Z obozu rywala: Cracovia. Siedem do zera!

Kaszpir  -  30 sierpnia 2015 09:39
0
834

korona_cracovia_cracoviapl_1516
Cracovia to zespół, na którym połamało sobie zęby wielu trenerów, a jej charyzmatyczny prezes Janusz Filipiak próbował różnych szkoleniowych wariantów. Skutek był zawsze ten sam. „Pasy” prawie rok w rok do końca ciężko walczyły o utrzymanie.

Miała to zmienić „świeża krew” na trenerskiej karuzeli, czyli młody szkoleniowiec z niższych lig Robert Podoliński. Jemu też niestety szło jak po grudzie i wreszcie na 9 kolejek przed zakończeniem poprzedniego sezonu zastąpił go Jacek Zieliński. Od tamtej pory Cracovia nie przegrała już meczu do końca rundy! Swoją passę kontynuowała również  w obecnych rozgrywkach, jednak po porażce w 4. kolejce z Piastem liczba spotkań bez porażki zatrzymała się na dwunastu. Co ciekawe krakowianie siedem kolejnych spotkań na boiskach rywali wygrali do zera!

Przed sezonem drużynę opuścił doświadczony i dobrze znany w Zabrzu obrońca Adam Marciniak. W jego miejsce został pozyskany równie solidny Hubert Wołąkiewicz. Defensywa została wzmocniona byłym reprezentantem Polski, bramkarzem Grzegorzem Sandomierskim, ale między słupkami numerem jeden jest kapitan „pasów” Krzysztof Pilarz. Czołowe postaci Cracovii to Marcin Budziński, Deniss Rakels, czy bardzo groźny przy stałych fragmentach Miroslav Ćovilo. W Zabrzu powinniśmy też zobaczyć największą niespodziankę powołań Adama Nawałki, młodego Bartosza Kapustkę. Nie zobaczymy w drużynie rywali za to kontuzjowanych Wołąkiewicza i Cetnarskiego.

Transfery:
Przyszli:
 Grzegorz Sandomierski (Zawisza Bydgoszcz), Ariel Wawszczyk (Błękitni Stargard Szczeciński), Hubert Wołąkiewicz (Astria Giurgiu), Jakub Wójcicki (Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Argasiński (Stal Stalowa Wola)

Odeszli: Adam Marciniak (AEK Larnaka), Krzysztof Nykiel (Zawisza Bydgoszcz), Przemysław Kita (Znicz Pruszków), Sławomir Szeliga (Stal Rzeszów), Mateusz Żytko (Pogoń Siedlce)

Statystyki:
– Bilans „Pasów” w tym sezonie w Ekstraklasie to: 3 zwycięstwa, 1 porażka, 2 remisy
– W poprzedniej  kolejce Cracovia  zremisowała z Jagiellonią 1:1.
– Po sześciu kolejkach ekstraklasy Cracovia ma 11 punktów
– Najdroższym piłkarzem jest Deniss Rakels, który jest wyceniany na ok. 2,9 mln zł.
– Najstarszy w krakowskim zespole jest bramkarz Krzysztof Pilarz, który ma 35 lat.

WYPOWIEDZI:
Jacek  Zieliński (I trener):Mecz Górnika z Zagłębiem pokazał, że zabrzanie posiadają charakter. Zawsze mecze w Zabrzu grało się ciężko. Górnik na pewno będzie zdyscyplinowany. Jednak my mamy plan i jedziemy w niedzielę po komplet punktów. Chcemy dalej wygrywać i takie jest podejście drużyny.

Bartosz Kapustka (pomocnik Cracovii): – Prawdę mówiąc cieszę się z powołania, z tego, że będę mieć szansę trenować z najlepszymi zawodnikami z naszego kraju. Jeżeli uda się wystąpić przeciw Niemcom, czy Gibraltarowi, to będę zachwycony, ale do tego daleka droga. Najpierw muszę udowodnić swoją dyspozycję w meczu Cracovii z Górnikiem. Dopiero później przyjdzie czas na myślenie o reprezentacji.

Damian Dąbrowski (pomocnik Cracovii) – W Zabrzu spodziewamy się ciężkiej przeprawy. Ostatnio doszło tam do zmiany trenera i myślę że zawodnicy chcieliby pozytywnie zareagować na tą zmianę.  Z pierwszych dwóch meczów pod wodzą nowego szkoleniowca wynieśli tylko jeden punk.  Na pewno będą bardzo zmotywowani, żeby zrekompensować się za to przed własną publicznością.  My jesteśmy w  dobrej sytuacji i również chcielibyśmy powiększyć  dorobek punktowy przed przerwą na reprezentację i spokojnie móc się przygotować do kolejnych spotkań.

Źródło: Roosevelta81.pl/Cracovia.pl
Foto: Cracovia.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments