Z obozu rywala: Cracovia Kraków. „Mamy przygotowane dwa, może trzy, warianty”

Torcidos  -  24 listopada 2014 07:56
0
780

Druzyna_Cracovia_Gornik
Cracovia jest w pewnym sensie drużyną niezwykłą. Potrafi wokół siebie zbudować taką otoczkę, że wszyscy patrzą na „Pasy”, jak gdyby na mocny zespół. I mimo, że piłkarze robią od kilku lat wszystko, aby temu zaprzeczyć, to przed każdym kolejnym sezon sytuacja się powtarza. Z jednej strony mamy niby – jak na nasze warunki – stabilny finansowo klub, z kilkoma zasłużonymi nazwiskami w składzie i do tego skromny, ale nowoczesny stadion. W normalnych okolicznościach byłby to mocne argumenty, jednak polskie kluby z pieniędzmi obchodzą się jak niemowlak z mazakiem, co powoduje czasami przykre konsekwencje.

W tamtym sezonie zarzucano Cracovii, że ładnie gra w piłkę, ale mało z tego wynika. Otóż w Krakowie wzięli sobie to do serca i przestali grać ładnie w piłkę, lecz wynika z tego też mało, a nawet jeszcze mniej. Sytuację „Pasów” przypomina reklama, gdy facet próbuje ustawić na łące owce w formacji 4-4-2. Podobnie rzecz ma się do Roberta Podolińskiego i jego piłkarzy. Taktycznie, szczególnie w defensywie, Cracovia kuleje i bliżej jej do strefy spadkowej aniżeli o najwyższe lokaty w lidze. Chociaż tu pojawia się mały haczyk, bo „Pasy” na własnym stadionie notują serię czterech zwycięstw z rzędu, w tym trzy ostatnie na „zero” z tyłu.

STATYSTKI:
– Cracovia zdobyła w tym sezonie 18 punktów: 5 zwycięstw, 3 remisy oraz 7 porażek, bilans bramkowy: 15:21
– Marcin Budziński najczęściej uderza na bramkę rywala w lidze; 56 strzałów
– Cracovia strzeliła w tym sezonie 15 bramek i tylko Korona jest pod tym względem gorsza
– „Pasy”obok Ruchu są najmniej faulującą drużyną w lidze, tylko 194 przewinienia
– Cracovia grała na swoim obiekcie 7 razy: 5 zwycięstw oraz 2 porażki, bilans bramkowy: 9:8
– „Pasy” wygrały cztery ostatnie mecze w roli gospodarza

WYPOWIEDZI:
Robert Podoliński (trener Cracovii): – Wszyscy są zdrowi i gotowi na mecz z Górnikiem. Wyjątek stanowi Mateusz Żytko, który ze względu na czerwoną kartkę będzie musiał pauzować. W przerwie zrealizowaliśmy wszystkie cele, które mieliśmy założone. Do meczu ligowego mamy jeszcze dwa dni treningów, jesteśmy już po analizie rywala, ale jeszcze nie wiem, kto zagra. Mamy przygotowane z dwa, trzy warianty ustawienia na ten mecz. Z taktycznego punktu widzenia czeka nas bardzo ciekawy mecz. Mimo podobnego ustawienia Górnik gra trochę inaczej niż my. Różnic upatruję w tym, że punkty odpowiedzialności za grę rozkładają się inaczej w dwóch zespołach. Jeżeli chodzi o przewagę w środku pola i Górnik i my zachowujemy się inaczej gdy przejmujemy i posiadamy piłkę. Gra Górnika niewiele się zmieniła od pierwszej kolejki, nasza natomiast poszła trochę w inną stronę. Piłka nożna jest dyscypliną dynamiczną pod względem taktycznym, ale koniec końców decydują wykonawcy. 

Źródło: Roosevelta81.pl/cracovia.pl/Ekstraklasa.org
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments