XV Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę

Kibic  -  8 stycznia 2023 08:17
0
842

„Serce dla Inki””, pod takim hasłem na Jasnej Górze odbywała się 15. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Miłośnicy różnych dyscyplin sportowych, głównie piłki nożnej, fani różnych klubów sportowych, jak zwykle spotykają się, by nie tylko modlić się, ale także poznawać historię i czcić pamięć narodowych bohaterów. Kibicować znaczy życzyć dobrze, być bardziej „za” niż „przeciw”. Choć na co dzień różnią się klubowymi barwami, tu razem modlą się za Polskę. 

Biskup Robert Chrząszcz mówił na do kibiców: Trzeba być człowiekiem z zasadami, by zawsze być gotowym powiedzieć jak INKA” zachowałam się jak trzeba”. Będzie tak, gdy miłować będziemy Boga i dbać o realizację Jego przykazań, gdy odnajdziemy w nich nie nakazy, ale miłość i troskę o człowieka.

Pierwsza pielgrzymka kibiców na Jasną Górę odbyła się w 2009 r. Głównym jej celem było pokazanie, że sport i kibicowanie nie tylko „nie kłócą się” z wyznawaną wiarą, ale wiara przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku. Od początku pielgrzymki miały wymiar patriotyczny. Pierwsza odbyła się 13 grudnia. Od początku też kibicom towarzyszył ks. Jerzy Popiełuszko, który jeszcze wtedy nie był ani patronem „Solidarności” ani błogosławionym.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl/ JasnaGoraNews
Foto: JasnaGoraNews/ zycieczestochowy.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments