Wywieźliśmy punkt z trudnego terenu

Kibic  -  23 października 2021 17:58
5
2016

Poznaliśmy komentarze trenerów obu zespołów po meczu Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze.

Tomasz Kaczmarek (trener Lechii): Uważam, że remis jest wynikiem pasującym do tego meczu. Pierwsze 25 minuty były na dobrym poziomie. Dobra struktura w grze. Przeciwnik prawie niczego nie miał. Był ustawiony bardzo defensywnie. W pewnym momencie mieliśmy dobrą sytuację na 2:0. Początek to na pewno dobra faza meczu. Później troszeczkę straciliśmy rytm i nie reagowaliśmy tak dobrze. Nie wiedzieliśmy kiedy przyspieszyć grę. Za dużo zawodników było w pierwszej linii. Przed meczem wiedziałem, że jest kilku dobrych zawodników ofensywnych w szeregach rywala. To za łatwa bramka, nie powinniśmy takich puszczać. Chcieliśmy w drugiej połowie dobrze grać piłką. Nie czujemy jeszcze momentów, kiedy przenosić grę na skrzydła. Nie wyglądaliśmy na boisku tak świeżo jakbym chciał. Muszę się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Troszeczkę detali nam zabrakło. Wiem, że przeciwnik ma w drugiej połowie tę jedną możliwość i kontrę. Dosyć dobrze kontrolowaliśmy ich kontry. W drugiej połowie za mało wykreowaliśmy stuprocentowych szans. Zabrakło nam timingu, precyzji i innych rzeczy potrzebnych. Nie jestem do końca zaskoczony tym, że tego meczu nie zagraliśmy na najwyższym poziomie. Szanujemy ten punkt.

Jan Urban (trener Górnika): Wydaje mi się, że to był super mecz do oglądania dla kibiców. Były okazje z jednej i drugiej strony. Bardzo dziwna pierwsza połowa, bo mogliśmy schodzić do przerwy z taką stratą, że byłoby po meczu, Lechia miała swoje okazje. W drugiej połowie to my mieliśmy lepsze szanse. Tak właśnie chcieliśmy grać przeciwko Lechii. W kilku sytuacjach straciliśmy piłkę i było bardzo niebezpiecznie. Jesteśmy zadowoleni, bo wywieźliśmy punkt z trudnego terenu – podkreślił Jan Urban. Trener Górnika Zabrze, Jan Urban został zapytany o brak zmian w swojej drużynie. Nie przeprowadził bowiem żadnej. – Kierownik zapomniał kartek, a tak poważnie, wydawało mi się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i kontrowaliśmy przebieg spotkania, dlatego postanowiłem nic nie zmieniać.