Wywieźliśmy punkt z trudnego terenu

Kibic  -  23 października 2021 17:58
5
1768

Poznaliśmy komentarze trenerów obu zespołów po meczu Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze.

Tomasz Kaczmarek (trener Lechii): Uważam, że remis jest wynikiem pasującym do tego meczu. Pierwsze 25 minuty były na dobrym poziomie. Dobra struktura w grze. Przeciwnik prawie niczego nie miał. Był ustawiony bardzo defensywnie. W pewnym momencie mieliśmy dobrą sytuację na 2:0. Początek to na pewno dobra faza meczu. Później troszeczkę straciliśmy rytm i nie reagowaliśmy tak dobrze. Nie wiedzieliśmy kiedy przyspieszyć grę. Za dużo zawodników było w pierwszej linii. Przed meczem wiedziałem, że jest kilku dobrych zawodników ofensywnych w szeregach rywala. To za łatwa bramka, nie powinniśmy takich puszczać. Chcieliśmy w drugiej połowie dobrze grać piłką. Nie czujemy jeszcze momentów, kiedy przenosić grę na skrzydła. Nie wyglądaliśmy na boisku tak świeżo jakbym chciał. Muszę się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Troszeczkę detali nam zabrakło. Wiem, że przeciwnik ma w drugiej połowie tę jedną możliwość i kontrę. Dosyć dobrze kontrolowaliśmy ich kontry. W drugiej połowie za mało wykreowaliśmy stuprocentowych szans. Zabrakło nam timingu, precyzji i innych rzeczy potrzebnych. Nie jestem do końca zaskoczony tym, że tego meczu nie zagraliśmy na najwyższym poziomie. Szanujemy ten punkt.

Jan Urban (trener Górnika): Wydaje mi się, że to był super mecz do oglądania dla kibiców. Były okazje z jednej i drugiej strony. Bardzo dziwna pierwsza połowa, bo mogliśmy schodzić do przerwy z taką stratą, że byłoby po meczu, Lechia miała swoje okazje. W drugiej połowie to my mieliśmy lepsze szanse. Tak właśnie chcieliśmy grać przeciwko Lechii. W kilku sytuacjach straciliśmy piłkę i było bardzo niebezpiecznie. Jesteśmy zadowoleni, bo wywieźliśmy punkt z trudnego terenu – podkreślił Jan Urban. Trener Górnika Zabrze, Jan Urban został zapytany o brak zmian w swojej drużynie. Nie przeprowadził bowiem żadnej. – Kierownik zapomniał kartek, a tak poważnie, wydawało mi się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i kontrowaliśmy przebieg spotkania, dlatego postanowiłem nic nie zmieniać.

Poniżej zapis całej konferencji prasowej:

Źródło: Roosevelta81.pl/lechia.gda.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: lechia.pl

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W sumie kogowartościowego? wstawic oprócz…Krawczyka..Nie mamy takich graczy,Należy zadbać o łąwke rezerwowych,bo jest bardzo krótka…

Panie Urban, wyślij pan Manneha i Wiśniewskiego do rezerw, bo oczy krwawią jak się patrzy na ich nieudolność. A Manneh w dodatku nie dość że traci piłki, to jeszcze tak ślamazarnie stara się rozgrywać, że zanim pomyśli jak zagrać, to już nie ma piłki bo mu ją zabierają. Daj pan młodego Wojtuszka, bo chłopak przynajmniej przejawiał ochotę do gry. A Wiśniewski? No cóż. Jest bez formy od początku sezonu.

Pełna zgoda. Nic dodać, nic ująć. Jedyny pomysł Manneha to długie piłki. Gra bardzo niechlujnie i niefrasobliwie (jakby od niechcenia). Wiśniewski najlepiej jak jest bez piłki, gdy ma piłkę, to jest panika. Brak zmian? Myślę, że to wyraźny sygnał ze strony trenera, że nie ma nikogo wartościowego na zmianę. Wygląda to naprawdę słabo.

A co do Lechii, ten zespól coraz częściej nie będzie świeżo wyglądał. Niebawem nie będą mieli siły po 20 minutach gry. Przygotowania fizycznego nie da się oszukać, a poprzednik tego trenera wlaśnie na nie stawiał.

Będę konsekwentny dzięki Panie Janku że Pan coś zmienił i fajnie to wyglądało ale serce mi krwawi powiem to ” pewne błędy rarzą” czas podjąć jeszcze jedną decyzję bo wielbłąd po raz kolejny w obronie i myślę że może będzie ok . Dziękuję za fajny mecz