Wysokie zwycięstwo rezerw w meczu sparingowym

W.  -  3 marca 2019 18:36
0
4159

W ostatnim meczu sparingowym przed wznowieniem trzecioligowych rozgrywek rezerwy Górnika Zabrze wysoko pokonały występującą w czwartej lidze Kuźnię Ustroń, deklasując rywala aż 5:1. W meczu kontrolnym trzykrotnie na listę strzelców wpisał się piłkarz pierwszego zespołu, Adam Ryczkowski.

W sparingu oprócz wspomnianego wcześniej Ryczkowskiego, który zaliczył bardzo udany występ, zagrało również kilku innych zawodników pierwszej drużyny, którzy nie pojechali wraz z zespołem do Białegostoku. Wśród nich znaleźli się Maciej Ambrosiewicz, Wojciech Hajda, Daniel Liszka i Konrad Michalski.

Do przerwy podopieczni Piotra Gierczaka przegrywali z Kuźnią 1:0, w drugiej części spotkania nie mieli jednak litości dla niżej notowanego rywala i aż pięciokrotnie kierowali futbolówkę do bramki drużyny z Ustronia. Hattrickiem popisał się Adam Ryczkowski, pozostałe dwa trafienia dołożyli Konrad Zaradny i Kacper Michalski.

Przypominamy, że drugi zespół Górnika Zabrze trzecioligowe zmagania rozpocznie już w najbliższą sobotę (09.03), przeciwnikiem zabrzan będzie Rekord Bielsko-Biała. Rezerwy plasują się na 9 pozycji w tabeli, mając na koncie 25 punktów zgromadzonych w 17 kolejkach. Do literującego Górnika Polkowice – tracą już 18 punktów.

Bramki: Pietraczyk 20′ – Ryczkowski 55′, 62′, 75′, Zaradny 57′, Michalski 88′

Górnik II Zabrze: Sekuła – Liszka, Surowiec (Kulanek 82′), Michalski, Jaksik (Fic 75′) – Ambrosiewicz, Zaradny (Ściślak 70′), Kubica (Gałązkiewicz 75′), Hajda, Ryczkowski – Kiklaisz

KS Kuźnia Ustroń: Skocz – Madzia, Pala, Fizek, Rucki – Waliczek, Kuder, Jaworski, Iskrzycki – Pietraczyk, Wojtasik.
Po przerwie na boisku pojawili się: Trybulec, Cieślar, Greń, Haratyk i dwóch zawodników testowanych przez klub.