Wysoka wygrana Wisłoki, triumf w końcówce GKS-u, porażka ROW-u

Spark  -  2 listopada 2013 20:41
0
1033

gks_stomil_1314
Kolejne wysokie zwycięstwo zanotowała Wisłoka Dębica, a w doliczonym czasie gry wygraną wywalczył też GKS Katowice. Wielkie rozczarowanie natomiast w Rybniku, gdzie ROW uległ ostatniej drużynie w tabeli I ligi.

Wisłoka Dębica nie zwalnia tempa. Po „dwucyfrówce” w minionej kolejce, tym razem wydawało się, że lider będzie miał trudniejsze zadanie. Nic bardziej mylnego. Czwarty Sokół Nisko był bez szans i uległ w Dębicy aż 2:6. Wisłoka umocniła się w ten sposób na pozycji lidera. Coraz bliżej pierwszej lokaty jest też „GieKSa”, która zrównała się punktami z GKS-em Bełchatów. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala musieli się jednak mocno napocić w starciu z nisko notowanym Stomilem. Olsztynianie bardzo szybko objęli prowadzenie po strzale Lecha. Na kwadrans przed końcem wyrównał Goncerz. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie, po ładnej zespołowej akcji, kibiców przy Bukowej uradował Goncerz, notując swoje drugie trafienie.

Zupełnie odmienne nastroje w Rybniku. ROW miał przerwać passę remisów i… przerwał. Nikt jednak nie przypuszczał, że ekipa Ryszarda Wieczorka przegra z ostatnią w Puszczą Niepołomice. Zwycięskiego gola dla gości strzelił w pierwszej odsłonie meczu Janik i rybniczanie są tuż nad strefą spadkową.