Wysoka wygrana w sparingu z Pasjonatem Dankowice

Milo  -  15 listopada 2013 15:16
0
997

malkowski2_piast_1314

Górnik Zabrze pokonał w towarzyskim meczu LKS Pasjonat Dankowice aż 6:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Cupriak oraz po jednym trafieniu zdobyli Maciej Małkowski, Tomasz Wełnicki, Przemysław Oziębała i Wojciech Łuczak.

Ryszard Wieczorek powracający na ławkę trenerską klubu z Zabrza postanowił posprawdzać w tym meczu różne warianty gry zespołu, które mogą przydać się w dalszej części sezonu. Od początku spotkania szanse pokazania się publiczności otrzymali piłkarze, którzy nie mieścili się ostatnio do podstawowej jedenastki, czy też nawet na ławkę rezerwowych m.in. Norbert Witkowski, Maciej Mańka, Michał Płonka. Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 28 minucie spotkania Maciej Małkowski, który po ładnej akcji Sobolewskiego i Łuczaka wyszedł na znakomitą pozycję i przelobował bramkarza rywali.  Już 4 minuty po objęciu prowadzenia wynik podwyższył Tomasz Wełnicki, który po centrze Małkowskiego z rzutu rożnego pokonał bramkarza gospodarzy. W przerwie trener Wieczorek zdecydował się na kolejne zmiany pojawili się  Steinbors, Oziębała, Cupriak, Barbus na efekty zmian nie trzeba było długo czekać w 46 minucie po rajdzie Mańki prawą stroną i dokładnym podaniu, efektownego gola piętką zdobył Przemysław Oziębała. W 67 minucie spotkania w polu karnym rywali faulowany był dobrze spisujący się tego dnia Mańka sędzia wskazał na jedenasty metr boiska, a ten na gola zamienił Wojciech Łuczak. Dwanaście minut później Górnik prowadził już 5:0, a wynik podwyższył 19-letni Kamil Cupriak, który wykorzystał świetnie podanie Macieja Mańki. Na cztery minuty przed końcem spotkania decydujący cios zadał po raz drugi w tym spotkaniu Kamil Cupriak wymanewrował on w polu karnym bramkarza oraz obrońców rywala, po czym pewnie umieścił piłkę w bramce. Po takim spotkaniu cieszyć może forma Kamila Cupriaka oraz aktywnego w tym spotkaniu Macieja Mańki być może już wkrótce otrzymają więcej szans na pokazania się w lidze.

Pasjonat: Chmielewski – Habiński, Dawidek, Śliwa, Wróbel – Lech, Sternal, Herman, Stasica – Adamus, Błasiak.
Grali także: Sikora, Wydra, Wójcikiewicz, Cięciel, Małysz, Bieroński, Korczyk.

Górnik: Witkowski (46′ Steinbors) – Mańka, Wełnicki (72′ Bedronka), Łukasiewicz (72′ Olszewski), Płonka (46′ Cupriak) – Madej (60′ Trąbka), Sobolewski (46′ Barbus), Iwan, Małkowski – Przybylski (46′ Oziębała) – Łuczak.

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).
Grano: 2×45 minut.

źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl