Wysoka porażka w sparingu z Podbeskidziem

Milo  -  6 września 2013 18:41
0
1014

małkowski_podbeskidzie_1314
W rozegranym meczu towarzyskim Górnik przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała, zajmującym 13. miejsce w tabeli Ekstraklasy, aż 2:5 . Szkoleniowcy obu zespołów zdecydowali się rozegrać spotkanie 4×30 minut. Gole dla „Trójkolorowych” strzelili Łukasz Madej oraz Krzysztof Mączyński z rzutu karnego.

Trener Adam Nawałka mógł sprawdzić testowanych zawodników, a także zobaczyć w akcji tych, którzy nie mieli okazji by zaprezentować się w lidze, czy też krajowym pucharze. Choć to tylko spotkanie kontrolne, to jego wynik jest zaskakująco niekorzystny. Porażka mogła być jeszcze wyższa, ale w końcówce jedenastki nie wykorzystał Błażej Telichowski, który posłał piłkę ponad bramką. W ekipie „Trójkolorowych” po raz pierwszy zagrał zakontraktowany w czwartek Błażej Augustyn. Po dłuższej przerwie w meczu mógł zaprezentować się wracający po kontuzji Przemysław Oziębała. Martwić może natomiast, że urazu nabawił się Ołeksandr Szeweluchin, ale chyba nie jest to nic poważnego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze 5:2 (2:0,3:2,4:2,5:2)