Wypowiedzi po ogłoszeniu Adama Nawałki selekcjonerem. „Wybór z korzyścią dla wszystkich”

Milo  -  26 października 2013 20:36
0
792

przybylski_wisla_1213
Jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla trenera to spełnienie marzeń i wielka nobilitacja – mówi Mariusz Przybylski o objęciu przez Adama Nawałkę posady selekcjonera reprezentacji Polski.

Krzysztof Mączyński (kapitan Górnika): – Dla nas to dobra sytuacja, że trener zostanie do grudnia. Kadra z pewnością na tym nie ucierpi, a klub spokojnie będzie mógł poszukać jego następcy. Trenerowi życzę oczywiście powodzenia. Zdziwiłbym się, gdyby odmówił takiej propozycji. To bardzo dobry fachowiec. Po samym sobie widzę, jakie zrobiłem pod jego okiem postępy. Zresztą z każdego zawodnika potrafi wyciągnąć rezerwy. Trochę szkoda, że nasza współpraca się skończy, ale jesteśmy profesjonalistami i po prostu postaramy się osiągać dobre wyniki także pod wodzą nowego trenera.

Mariusz Przybylski (pomocnik Górnika): – Jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla trenera to spełnienie marzeń i wielka nobilitacja. Jestem pewien, że trener nie poprzestanie jedynie na tych marzeniach i zrobi wszystko, by odcisnąć własne piętno na kadrze. Wiem jaką robotę wykonał w Zabrzu i podejrzewam, że jeśli wszystko pójdzie w kadrze i PZPN w dobrym kierunku, to wybór Adama Nawałki będzie korzyścią dla wszystkich, a przede wszystkim dla kadrowiczów. Moim zdaniem to idealne rozwiązanie na tę chwilę. A dla Górnika to oczywiście duża strata.

Artur Jankowski (prezes Górnika): – Jest to duże wyróżnienie i splendor dla Górnika, akcjonariuszy spółki, miasta Zabrze, kibiców i całego środowiska związanego z naszym klubem. Nominacja Adama Nawałki pokazuje, że w Górniku wykonywana jest bardzo dobra praca. Jesteśmy zresztą pod wrażeniem pracy trenera Adama Nawałki w ostatnim czasie. Mamy przekonanie, że w pracy z reprezentacją Polski będzie odnosił sukcesy, czego mu życzymy. Górnik Zabrze jest dumny z trenera Nawałki i wierzymy w powodzenie jego nowej misji!

Stanisław Oślizło (legenda Górnika, były piłkarz reprezentacji Polski): – Gratuluję oczywiście Adamowi. Taka nominacja to przecież szczyt trenerskich osiągnięć. Życzę mu awansu na mistrzostwa Europy. O przyszłość Górnika się nie martwię, ale mam trochę wątpliwości, jak na to wszystko zareagują zawodnicy.

Źródło: slask.sport.pl/gornikzabrze.pl/Roosevelta81.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments