Wypadek autokaru z kibicami Lechii Gdańsk. Zginęły dwie osoby

Luq  -  19 marca 2013 07:04
0
934

wypadek

Dwie osoby zginęły, a około 34 zostało rannych, w wypadku autobusu jadącego z kibicami Lechii Gdańsk, którzy wracali z meczu z Piastem Gliwice.

Do wypadku doszło po godzinie 4 rano na drodze krajowej nr 1 za Włocławkiem w kierunku Gdańska. Autobus wiozący fanów Lechii Gdańsk, na prostym odcinku zjechał z drogi, wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Kibice Lechii wracali do Gdańska po poniedziałkowym meczu Ekstraklasy z Piastem w Gliwicach. Dwie osoby zginęły na miejscu, a  około 34 rannych trafiło do szpitali we Włocławku, Aleksandrowie Kujawskim i Toruniu. Stan 12 jest ciężki. Przyczyny wypadku nie są na razie znane, ale duży wpływ na niego mogły mieć trudne warunki panujące na drogach.

Kibice z Całej Polski mogą oddawać krew dla poszkodowanych kibiców w wypadku. Można tego dokonać w miejscu zamieszkania, ale ważne, aby podczas jej oddawania podkreślić, iż jest to krew dla kibiców poszkodowanych w wypadku autokaru.

Kibice Górnika Zabrze, którzy wielokrotnie jeździli na wyjazdy autokarami, składają szczere wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych kibiców Lechii Gdańsk.

„Pamięć to twarda skała wśród naszej wspólnej wiary”

źródło: Roosevelta81.pl
foto: rmf24.pl/Paweł Balinowski

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments