Wyjazd do Bełchatowa był… nieoczekiwanie emocjonujący

Spark  -  20 sierpnia 2013 16:37
0
1020

kibice_belchatow_gornik_pp_1314
Przed rozlosowaniem par w rozgrywkach Pucharu Polski każdy z nas liczył na jakiegoś ciekawego przeciwnika. Los zesłał nam drużynę GKS-u Bełchatów i byliśmy przekonani, że będzie to dla nas kolejny nudny wyjazd. Tak jednak nie było…

Z Zabrza wyruszyliśmy 5 autokarami i kilkoma samochodami. Na stadion w Bełchatowie weszliśmy bez najmniejszych przeszkód. Jest nas dokładnie 269 osób, w tym 4 z Wisłoki Dębica i 3 z GKS-u Katowice. Dzięki za wsparcie! Na początku meczu wywiesiliśmy transparent poświęcony powstańcom śląskim o treści: ‘”Wiara, wolność, przekonanie – Śląsk jest Polski tak zostanie! 16.08.1919. 1 Powstanie Śląskie”.
W 15. minucie meczu ściągamy transparent, aby w jego miejsce powiesić flagi: Torcida, 1948, Górnik, Sektor 13, Supporters, Piekary Śląskie. Prowadzimy bardzo dobry doping w asyście 2 bębnów.

W przerwie meczu jeden z kibiców z Bełchatowa próbuje zerwać naszą flagę, co powoduje awanturę na stadionie. Ochrona używa gazu a mecz zostaje dwukrotnie przerwany na kilka minut. Na początku 2 połowy nie prowadzimy dopingu, czekając, aż sektor się przewietrzy od użytego gazu i ponownie wieszamy flagi zdjęte na czas awantury. Później wznawiamy doping, który prowadzimy do końca meczu. Po jego zakończeniu piłkarze dziękują nam za wsparcie, my im z kolei za odniesione zwycięstwo.

Podczas drogi powrotnej jeden z naszych autokarów ulega awarii. Z tego powodu mamy niespodziewany dłuższy postój. Zdefektowany autokar nie nadaje się do dalszej jazdy, więc wszyscy zmuszeni jesteśmy do upchania się w pozostałych sprawnych autobusach. Policja bardzo nerwowa, pacyfikuje nas i gazuje nasze autokary. Udzielamy pomocy zagazowanym kibicom Górnika i przewietrzamy autokary. Po kilkunastu minutach wsiadamy do autokarów i jedziemy dalej.

W obie strony mijamy się na trasie z kibicami Legii Warszawa, którzy w tym dniu mieli swój mecz w Katowicach z Rozwojem. Jednak ze względu na silne oddziały policyjne nie dochodzi do żadnych incydentów. Po dojechaniu do Zabrza policja urządziła hurtowe spisywanie uczestników wyjazdu.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments