Milo  -  18 stycznia 2014 11:54
0
1005

gornik_piotrowka

W pierwszym sobotnim spotkaniu sparingowym Górnik Zabrze pokonał LZS Piotrówkę 2:1. Na listę strzelców dla zabrzan wpisali się Przemysław Oziębała oraz Tomasz Wełnicki.

Od pierwszych minut meczu niezwykle aktywny był testowany Dzikamai Gwaze na efekty jego akcji nie trzeba było długo czekać, ponieważ już w 4 minucie spotkania właśnie po jego akcji gola strzelił Przemysław Oziębała, który z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w bramce rywala. W 10 minucie spotkania dobre dośrodkowanie z prawej flanki wykonał Przemysław Oziębały, ale Dawid Jarka nie sięgnął piłki głową w polu karnym. W 16 minucie  na pograniczu pola karnego testowany Rastislav Bakala sfaulował jednego z zawodników rywala. Podyktowany rzut wolny wykorzystał Mateusz Iwan, który ładnym uderzeniem głową z bliskiej odległości nie dał szans Mateuszowi Kuchcie. Na 9 minut przed końcem pierwszej części spotkania znakomitej okazji nie wykorzystał Przemysław Oziębała, który z bliskiej odległości uderzył ponad bramką. Po przerwie trener Wieczorek zdecydował się na zmiany, pozostawiając na boisku z pierwszej jedenastki tylko Łukasiewicza, Wodeckiego i Jarkę. W 54 minucie bramkę zdobył Tomasz Wełnicki, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Wojciecha Łuczka z rzutu rożnego. W 59 minucie boisko opuścił również Dawid Jarka, którego zmienił inny z testowanych zawodników Kelvin Bulaji. Końcówka spotkania należała do „Trójkolorowych”, którzy wyraźnie przejęli inicjatywę. Ładnym technicznym strzałem popisał się testowany Ukrainiec Stanislav Honcharuk, a piłka minimalnie minęła bramkę rywali. W 79 minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Szymon Skrzypczak, który posłał piłkę obok słupka. W 82 minucie stuprocentową okazję zmarnował Kelvin Bulaji, który miał przed sobą praktycznie pustą bramkę. W 86 minucie ładny strzał oddał Wojciech Łuczak, który przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego, a piłka otarła się o zewnętrzną część poprzeczki.

Górnik Zabrze – LZS Piotrówka 2:1 (1:1)
1:0 – Oziębała 4′
1:1 – Iwan 17′
2:1 – Wełnicki 53′

Górnik: Kuchta (46′ Witkowski) – Bakala (46′ Płonka), Pandża (46′ Wełnicki), Łukasiewicz, Kuban (46′ Skrzypczak) – Oziębała (46′ Łuczak), Drewniak (46′ Pikul), Iwan (46′ Barbus), Wodecki – Gwaze (46′ Honczaruk) – Jarka.

Piotrówka: (wyjściowy) Radziewicz – Sroka, Iwan, Grzywa, Filipe – Mrożek, Gaudinho, Taras, Franiel – Barc – Ostap.

Grano: 2×45 minut.

źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl