Milo  -  18 kwietnia 2014 12:43
0
1146

nakoulma_podbeskidzie_gornik_1314

Górnik Zabrze pokonał w towarzyskim meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Na listę strzelców wpisali się Bartosz Iwan oraz Prejuce Nakoulma.

Robert Warzycha korzystając z przerwy w ligowych rozgrywkach zdecydował się posprawdzać obecną kadrę zespołu oraz spróbować nowych boiskowych rozwiązań. Zespół Górnika już od początku spotkania chciał zdominować na boisku rywali, ale brakowało skuteczności w przeprowadzanych akcjach. Jednak „Górnicy” niespuszczalni z tonu i po centrze Kosznika ładnym strzałem popisał się Iwan, który dał „Trójkolorowym” prowadzenie w meczu. Kilka minut po zdobytej bramce mogło być już 1:1 po błędzie obrony Górnika w sytuacji sam na sam z Kasprzikiem znalazł się Telichowski, ale Danch w porę wrócił na swoją pozycję i zatrzymał groźny atak. Pod koniec pierwszej części spotkania trener Warzycha zdecydował się na zmiany. W bramce Kasprzika zastąpił powracający po ciężkiej kontuzji Steinbors. Chwile po wejściu na boisko łotewski bramkarz znakomicie wygrał pojedynek 1 na 1 z Górkiewiczem tym samym uchronił zespół przed stratą gola.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy z Zabrza powinni podwyższyć wynik spotkania jednak Gwaze fatalnie zachował się w doskonałej okazji, naciskany przez obrońcę uderzył z bliska ponad bramkę. Na 30. minut przed końcem spotkania trener przeprowadzał kolejne roszady w składzie dając szansę pokazania się młodym zawodnikom Górnika. Swoją szansę dostał także testowany w Górniku były obrońca GKS-u Bełchatów Gonzalez. Chwilę później znów zakotłowało się pod bramką gospodarzy Chrapek otrzymał dobre podanie i uciekł Łukasiewiczowi, ale w sytuacji sam na sam ze Steinborsem uderzył obok bramki. Kolejna znakomita akcja należała już do zabrzan. Po podaniu Gonzaleza Nakoulma najpierw strzelił w Rybansky’ego, ale dobitka zawodnika z Burkina-Faso była już celna. Na kwadrans przed końcem spotkania na boisku zameldował się Gabriel Nowak, który wrócił do gry po długiej przerwie. Sytuacji „Górników” do podwyższenia rezultatu w końcówce spotkania nie brakowało „centrostrzałem” popisał się Małkowski, który z lewego skrzydła dośrodkował a piłka otarła się o poprzeczkę bramki Rybansky’ego.

Trener Robert Warzycha w sparingu sprawdził aż 29 piłkarzy. Wśród nich znalazł się 18-letni zawodnik Gwarka Zabrze Arkadiusz Porochnicki oraz trzech zawodników rezerw Barbus, Kiepura i Otwinowski. Ponadto w zespole Górnika testowany był Raul Gonzalez.

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)
1:0 – Iwan 16′
2:0 – Nakoulma 65′

Górnik: Kasprzik (35′ Steinbors) – Mańka (32′ Olkowski, 57′ Gonzalez), Danch (32′ Łukasiewicz, 84′ Pandża), Sobolewski (32′ Wełnicki, 84′ Otwinowski), Kosznik (32′ Małkowski, 84′ Kiepura) – Oziębała (32′ Nakoulma, 82′ Kurzawa), Drewniak (57′ Barbus), Iwan (32′ Madej, 66′ Cupriak), Gwaze (57′ Porochnicki, 76′ G. Nowak) – Jeż (57′ Łuczak) – Zachara (57′ Majtan).

Podbeskidzie: (I połowa) Zajac – Górkiewicz, Telichowski, Konieczny, Kwame – Sokołowski, Sloboda, Iwański, Chmiel – Pawela, Lebedyński; (II połowa) Rybansky – Kupczak, Szymanek, Kareta (79′ Pielichowski), Pietruszka – Stąporski, Kołodziej, Deja, Malinowski – Bartlewski, Chrapek

Źródło: Roosevleta81.pl/gornikzabrze.pl