Wygraliśmy z mistrzem Polski

g.rajda  -  21 listopada 2021 21:15
3
4013

Poznaliśmy komentarze trenerów obu zespołów po meczu Górnik Zabrze – Legia Warszawa.

Jan Urban (trener Górnika): Jesteśmy w bardzo dobrych humorach bo wygraliśmy z mistrzem Polski. Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Strzeliliśmy trzy bramki, a to był dotąd nasz największy problem. Wiedzieliśmy że Legia będzie miała większe posiadanie piłki, to drużyna, która ma mnóstwo jakości. Nasz pressing nie był wysoki jakbyśmy chcieli, ale potrafiliśmy wyjść z szybkim atakiem i zdawało to egzamin w pierwszej połowie. Początek drugiej połowy był dla nas szokiem. Mieliśmy do dyspozycji trzech młodzieżowców, w tym Stalmacha i Kubicę. Darek naprawdę dobrze wyglądał. Młody bezczelny, taki jakich lubię, ma charakter i warunki fizyczne. Rozmawiałem z nim, że jakby co ma prawo być stremowany, ale miał też wszystko do wygrania i wydaje mi się że wykorzystał sytuację. Czy Lukas się przełamał? Wiem, że gdy się strzela bramkę, to kamień z serca spada i człowiek czuje się lepiej i ma czystą głowę do treningu. Byłem pewny, że wcześniej czy później Lukas strzeli i poczuje się pewnie.

Marek Gołębiewski (trener Legii): Przegraliśmy ważny mecz, przy stanie 2:2 wierzyłem, że zespół może odwrócić losy spotkania. Stało się inaczej, wracamy do domu bez punktów. Odnośnie pewności mojej posady, proszę pytać nie mnie, tylko władze. Odnośnie drugiego pytania o odmianę gry po przerwie – był to efekt zmiany systemu i wejścia zawodników o nieco innym profilu. Wyjaśnimy sobie nerwową sytuację z drugiej połowy z naszymi zawodnikami, doszło zapewne do męskiej rozmowy.