Wygrajmy dla ś.p. Leona!

Kris  -  25 lipca 2021 14:35
0
1748

Rozpoczynamy rozgrywki w sezonie 2021/22. W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy Górnik zmierzy się w Szczecinie z Pogonią. Liczymy na dobry start i uczczenie niedawno zmarłego Leona!

W przerwie wakacyjnej działo się sporo. Oczywiście, najbardziej gorącą informacja było przejście Łukasza Podolskiego do Górnika. Całe piłkarskie środowisko w Polsce, ale również i zagranicą śledziło te wydarzenia. Jednakże, emocje muszą opaść, ponieważ teraz czas weryfikacji wszystkiego na boisku. Sam Poldi na konferencji nie był pewny czy da rade wystąpić od pierwszej kolejki. Tym samym jego występ stoi pod znakiem zapytania. Mamy nadzieję, że poza dołożeniem dobrej gry na ekstraklasowych boiskach, będzie on przede wszystkim motywatorem dla pozostałych Trójkolorowych i dzięki jego doświadczeniu wpłynie on pozytywnie na cały zespół.

W drużynie Portowców też doszło do paru zmian. Kub opuścili między innymi: Adam Frączczak, Adrian Benedyczak czy David Stec. Ponadto, nadal słyszy się różne pogłoski na temat Kacpra Kozłowskiego, który po występach na Mistrzostwach Europy widziany jest w kilku europejskich zespołach. Natomiast, z piłkarzy, którzy będą rozgrywać spotkania w koszulce Pogoni na wyróżnienie zasługuje Piotr Parzyszek. Napastnik był dobrze znany w Piaście Gliwice, skąd następnie trafił do włoskiego Frosinone. Natomiast z Italii został wypożyczony właśnie do Pogoni. Szczecinianie w okresie przygotowawczym rozegrali 4 sparingi. Trzy z nich wygrali (1. FC Dynamo Dresden 1:0; Warta Poznań 2:1; Zagłębie Lubin 3:0), a raz musieli uznać wyższość rywali. Było to podczas potyczki z MFK Ruzomberok.

Jednakże, okres przygotowawczy i sparingi rządzą się własnymi prawami, a sezon to zupełnie inna sprawa. Górnicy po zwycięstwo dla kibiców i jednego z najwierniejszych sympatyków, ś.p. Leona. Do boju!

Źródło: Rooosevelta81.pl/ekstraklasa.org
Foto: Rooosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments