Wybierz z nami “Koguta sezonu 2017/2018”!

Kibic  -  25 maja 2018 15:10
0
5082

Uwaga! Ruszamy z nowym formatem najbardziej prestiżowego plebiscytu na świecie, jakim jest kogut redakcji Roosevelta81 dla najlepszego piłkarza Górnika! Od tej edycji nagroda będzie przyznawana za sezon, a nie za rok kalendarzowy, jak miało to miejsce dotychczas. Ale nic się nie zmienia pod jednym względem – to nadal do Was należy to, kto zostanie zwycięzcą! My tylko ograniczymy się do przyznania nominacji. Czas więc zacząć!

NOMINOWANI PRZEZ REDAKCJĘ ROOSEVELTA81 PIŁKARZE DO NAGRODY „KOGUT SEZONU 2017/18”

Igor Angulo
Wicekról strzelców Lotto Ekstraklasy
Szybki, świetny technicznie i zabójczo skuteczny. Tak w skrócie można przedstawić sylwetkę znakomitego hiszpańskiego napastnika. Od pamiętnego sezonu Adama Kompały nie było w Zabrzu takiego goleadora i szkoda, że i Igorowi nie udało się także sięgnąć po koronę króla strzelców bo zabrakło zaledwie jednego gola. Ale sezon kończy z rewelacyjnym bilansem – 27 bramek i 2 asysty. 

Tomasz Loska
Wybrany do trójki najlepszych bramkarzy Lotto Ekstraklasy
Ostatni mecz z Wisłą idealnie podsumował świetny sezon Tomka. Bardzo pewny punkt Górnika, który niejednokrotnie zachwycał nas swoimi kapitalnymi interwencjami. Jego występy przeciwko Pogoni, Lechu czy Legii będziemy pamiętać jeszcze bardzo długo. 


Damian Kądzior
Wybrany do trójki najlepszych pomocników Lotto Ekstraklasy
Damian wszedł do Ekstraklasy z buta. Nie potrzebował wielu czasu na aklimatyzację, tylko niemal z miejsca stał się bardzo ważnym ogniwem Górnika i zapracował na powołanie do reprezentacji Polski. Wyśmienity sezon potwierdzają statystyki Damiana: 12 bramek i 8 asyst.


Rafał Kurzawa

Najlepszy pomocnik Lotto Ekstraklasy
Najlepsza lewa noga w lidze. Świetny technicznie, z kapitalną wizją gry. Oglądanie Rafała przy piłce to naprawdę czysta przyjemność. Sezon kończy z 21 asystami, co pokazuje, o jak świetnym wirtuozie i reżyserze gry mowa. Wizytówką Kurzawy są oczywiście stałe fragmenty gry, bo być może w całej Europie nie ma wielu zawodników, którzy lepiej biją stojącą piłkę. W tej chwili chyba murowany kandydat do wyjazdu na mundial i bezsprzecznie najlepszy pomocnik w naszej lidze.

Szymon Żurkowski
Największe odkrycie Lotto Ekstraklasy
Bez żadnych kompleksów wszedł Szymon do Ekstraklasy, aż w pewnym momencie stał się jednym z najlepszych pomocników w lidze. Świetnie się czuje w dryblingu, szczególnie kiedy się rozpędzi staje się nie do zatrzymania. Obdarzony bardzo dobrym uderzeniem, zarówno z lewej jak i prawej nogi. No i ta jego niesamowita wydolność, dzięki której może pracować na pełnych obrotach przez 90 minut,  jak trzeba to i dłużej. Sezon kończy z naprawdę dobrymi liczbami: 2 bramki i 6 asyst. Poważny kandydat na wyjazd na mistrzostwa świata w Rosji.

Zapraszamy do oddawania głosów w sondzie pod newsem lub na stronie głównej.

Spośród pięciu kandydatów można jednorazowo oddać głos na jednego piłkarza.

[poll id=”2″]

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevetla81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments