Wszystko co najlepsze dopiero przed nami

W.  -  24 maja 2018 10:11
0
6414

Chociaż od ostatniego meczu minęło już kilka dni, wciąż odczuwamy ogromną radość, rozpierającą dumę, a i pewien niedosyt. Kolejny raz sięgamy po miłe dla serca lektury, jakie ukazały się w poniedziałkowej prasie. Jesteśmy wdzięczni drużynie za ogromną i jakże mądrą pracę, zdrowie i serce pozostawione na boisku, zaangażowanie, które wreszcie zaprocentowało. Górnik po awansie do Ekstraklasy wniósł do niej zupełnie nową jakość, świeżość, ambicję, młodość i górniczy, śląski charakter. Nie ustępując nawet na chwilę drużynom, znacznie wyżej notowanym w poprzednim sezonie.

Zakończyliśmy tegoroczne rozgrywki na 4 miejscu z dorobkiem aż 60 punktów, co pozwala nam na grę w Lidze Europy. Po ponad 20 latach powracamy na międzynarodowe areny! Tylko krok dzielił nas od pełni szczęścia i wywalczenia Pucharu Polski. Niestety niefortunny przebieg meczu odebrał nam szansę na sięgnięcie po to cenne trofeum. Odłóżmy to marzenie w czasie, na przyszły rok, może wówczas się ziści? Podczas poniedziałkowej Gali Ekstraklasy trzech naszych reprezentantów otrzymało statuetki, będące wyróżnieniem dla najlepszych piłkarzy mijającego sezonu.

W momencie kiedy najlepszym trenerem sezonu 2017/2018 wybrany został Marcin Brosz, najlepszym pomocnikiem okrzyknięto Rafała Kurzawę, a po laur odkrycia sezonu sięgnął Szymon Żurkowski, nie sposób było ukryć łez wzruszenia. Ale to nie koniec niespodzianek. „Złote Buty” będące nagrodą w prestiżowym rankingu katowickiego „Sportu” trafiły do Rafała Kurzawy, a Górnik uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji Pro Junior System. Prawda, że jest to imponujący wynik?

Oprócz wielu nagród, wyróżnień i zaszczytów, skierowanych do naszych zawodników i sztabu, na ogromne słowa uznania zasługują również kibice Górnika, którzy wiernie, przez cały sezon wspierali swój ukochany Klub, na dobre i złe, w drodze na szczyt, współtworząc jego wielkość. Stając się architektami jego sukcesów. Bez fanów futbol nie miałby zupełnie sensu, a my możemy nieskromnie pochwalić się jedną z najlepszych frekwencji w Polsce. Nasz stadion niemal zawsze wypełniony był do ostatniego miejsca. Dziękujemy.

Przed nami prawie dwumiesięczna przerwa w rozgrywkach. Liczymy, że będzie to korzystny czas mądrych wyborów, dobrych decyzji i udanych transferów. Czas w którym uda się wzmocnić szeregi naszej drużyny, kontraktując uzdolnionych zawodników, którzy być może poprowadzą klub po 15 mistrzostwo? Kto wie, z całą pewnością Górnik posiada olbrzymi potencjał i warto go umiejętnie wykorzystać, zwłaszcza w tak sprzyjających okolicznościach.

Wierzymy, że wszystko co najlepsze dopiero przed nami, a nadchodzący rok będzie pasmem wielu sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Czego Klubowi i nam – kibicom serdecznie życzymy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments