Wojewoda nie zamknie stadionu Legii

kesera  -  17 września 2013 15:57
0
1374

stadion_legii
Wojewoda mazowiecki, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie zamknie stadionu Legii Warszawa dla kibiców. Zamiast tego, wszystkie mecze do końca rundy jesiennej będą miały status spotkań podwyższonego ryzyka.

Oświadczenie wojewody mazowieckiego w sprawie wniosku Komendanta Stołecznego Policji o wyłączenie publiczności podczas meczu 22 września 2013 r. Legia Warszawa – Górnik Zabrze.

Zgodnie z moim oczekiwaniem, klub Legia Warszawa wystąpił do prezydenta m.st. Warszawy o nadanie statusu meczu podwyższonego ryzyka wszystkim spotkaniom w rundzie jesiennej. Oznacza to dodatkowe obowiązki dla organizatora, w szczególności zwiększenie liczebności służb odpowiadających za bezpieczeństwo podczas imprezy masowej. Dziś prezydent m.st. Warszawy wydał decyzję zgodną z wnioskiem klubu i opinią policji. Właściwa realizacja obowiązków przez klub powinna być wystarczająca do zapewnienia bezpieczeństwa podczas meczu Legia – Górnik, zatem odstąpiłem od stosowania dalej idących środków administracyjnych.Liczę, że ustalenia ze spotkań, które w ostatnich dniach przeprowadziłem z kierownictwem klubu, przedstawicielami m.st. Warszawy oraz policją zostaną wprowadzone w życie i przyniosą trwałą poprawę bezpieczeństwa i przestrzegania prawa na stadionie Legii.

źródło: rmf24.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments