Włodzimierz Lubański: Potencjał klubu i siła marki wciąż jest ogromna

Spark  -  20 lutego 2016 06:32
0
833

kibice1_gornik_korona1516
– To absolutnie powinien być początek nowej jakości –
mówi w wywiadzie na łamach „Sportu” Włodzimierz Lubański, legenda Górnika Zabrze, o oddaniu do użytku trzech nowych trybun stadionu przy Roosevelta.

Lubański, który w niedzielę zasiądzie na trybunach, uważa, że oddanie do użytku takiego obiektu to bardzo wiele. – Oznacza bardzo dużo, właśnie dlatego, że inni już stadiony mają. Dziś to konieczność, potrzeba chwili, jeżeli chce się w ogóle utrzymać w peletonie. Wymagania rosną, trzeba coś zaoferować kibicom, sponsorom i klasowym piłkarzom, by ci pierwsi chcieli przychodzić i płacić, a ci ostatni u ciebie grać.

Legendarny napastnik Górnika uważa, że to bardzo ważny moment dla klubu i podkreśla, że teraz trzeba wziąć się do roboty. – To absolutnie powinien być początek nowej jakości. Najgorzej, jeżeli teraz ktoś uzna, że wszystko „zrobi” się samo. Nie zrobi. Właśnie teraz trzeba stworzyć drużynę, która obiekt wypełni, która przyciągnie do Zabrza sponsorów, a w konsekwencji dobrych piłkarzy. Na pierwszy, drugi może mecz, kibic oczywiście przyjdzie, ale w perspektywie musi dostać dobry produkt, czyli zespół grający fajny i skuteczny futbol, walczący w czołówce tabeli, może w pucharach, choć proste to nie będzie. Mamy wiele przykładów klubów, które grają na nowych stadionach, a jednak nie potrafią tego przekuć w sportowy sukces.

Wiadomo, że bilety na niedzielne Wielkie Derby Śląska sprzedały się błyskawicznie. Czy to coś oznacza? – Oznacza, że potencjał klubu i siła marki wciąż jest ogromna, choć wyrosły już pokolenia, które o sukcesach Górnika tylko mogą poczytać i usłyszeć od rodziców i dziadków. To zrozumiałe, że w Zabrzu jest tęsknota za wielkimi sukcesami. Powtórzenie ich w skali kraju będzie piekielnie trudne, nie mówiąc już w Europie. To przerasta od kilku dekad każdy polski klub. Dziś Górnik dostał natomiast instrument, by ponownie zostać najlepszą marką na Śląsku, gdzie konkurencja też jest duża. Na stadion Górnika zawsze przyjeżdżali kibice spoza Zabrza, a na Stadion Śląski z całej Polski. Niech najpierw wróci ten pierwszy zwyczaj. Nie powiem jednak panu, czy i kiedy tak będzie. Mądrzejsi będziemy za pół roku, rok… Na pewno jednak dostaje Górnik niepowtarzalną szansę, by przyciągnąć wielu nowych kibiców, a aglomeracja Śląska wciąż daje ogromne możliwości. Ruch stadionu jeszcze nie ma, Piast jest raczej klubem jednego miasta, zresztą też nie całych Gliwic. Ale, mogę to powtarzać do znudzenia, nie będzie tak, jeżeli jakość zespołu nie pójdzie w górę. Górnik musi być regularnie w gronie 4-5 najlepszych klubów w Polsce i dawać pewną gwarancję jakości – mówi Lubański.

Cały wywiad z Włodzimierzem Lubańskim w piątkowym wydaniu dziennika „Sport”.

Źródło: Sport
Foto: Ewa/Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments