Wisłoka – Górnik 0:0. Tylko bramek brak

Kaszpir  -  13 października 2018 16:22
0
5323

Piękna pogoda w Dębicy dopisała podczas meczu przyjaźni Wisłoki i Górnika. Mecz towarzyski rozgrywany z okazji 30-to lecia zgody kibiców obu klubów przyciągnął na stadion przy ul. Parkowej blisko dwa tysiące fanów. 

Od pierwszej minuty głośnym dopingiem obie jedenastki wspierał wspólny młyn Biało-zielonych” i „Trójkolorowcyh”. Trener Brosz trochę musiał kombinować ze składem i od pierwszej minuty na lewej obronie zagrał Ryczkowski a w ataku Rafał Wolsztyński. W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek. Górnik zagrażał tradycyjnie po stałych fragmentach gry oraz strzałami z dystansu, których próbowali Zapolnik, R. Wolsztyński i Nowak. Z drugiej strony dobrze prezentował się Szymon Gwiazda, który zmusił Bielice do interwencji strzałem zza pola karnego.

Po zmianie stron na placu gry zobaczyliśmy Łukasza Wolsztyńskiego, Wiktora Biedrzyckiego i Marcina Urynowicza. U Łukasza było widać sporą chęć do gry, strzelił nawet bramkę w 54′, ale był wtedy na wyraźnym spalonym i sędzia nie uznał tego gola. Im bliżej końca meczu, rosła przewaga Górnika. Młodzi kibice z Dębicy domagali się wejścia Angulo na boisko i ten pojawił się na placu gry w 62 minucie. Korzystając z towarzyskiego charakteru spotkania, obaj trenerzy stosowali zmiany powrotne i do gry wrócili Rafał Wolsztyński, Smuga a wśród gospodarzy Gwiazda. Najbliższy trafienia był Rafał, który szczupakiem z bliskiej odległości niewiele się pomylił. W odpowiedzi z daleka swoich sił próbował Adrian Nowak. Piękną bramkę mógł strzelić Suarez, ale jego przewrotka z linii pola karnego minęła słupek. Miejscowi umiejętnie bronili się do końca i w meczu przyjaźni zabrakło goli.

Wisłoka Dębica – Górnik Zabrze 0:0

Wisłoka: Dybski (41′ Łyczko) – Hus, Król, Remut (77′ Mazur), Wrzosek (63′ Kruła), Fedan (77 Guzik), Gwiazda (54′ Nowak), Łanucha, Pęcak, Bożek (70′ Gwiazda), Lubera (74′ Konik)
Rezerwowi: Łyczko, Nowak, Kruła, Guzik, Konik
Trener: Dariusz Kantor

Górnik: Bielica – Ryczkowski (69′ Smuga), Suarez, Surowiec, Wiśniewski, Smuga (41′ Biedrzycki), Matuszek (62′ R. Wolsztyński), Nowak (62′ Żagiel), Jimenez (62′ Angulo), Zapolnik (41′ Urynowicz), R. Wolsztyński (41′ Ł. Wolsztyński)
Rezerwowi: Biedrzycki, Urynowicz, Ł. Wolsztyński, Angulo, Buszka, Żagiel
Trener: Marcin Brosz

Sędzia: Paweł Ochab (Dębica)
Widzów: około 2000
Mecz trwał 2×40 minut

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments